Blue Flower

Śląsk Wrocław pokonał Arged BM Stal Ostrów 75:72 w pierwszym sparingu podczas trwającego okresu przygotowawczego. Wrocławianie uzyskali sporą przewagę w pierwszej połowie i mimo problemów w drugiej, zdołali dowieźć korzystny wynik do końca.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (4:9). W kolejnych fragmentach Śląsk przejął jednak inicjatywę i natychmiast zniwelował straty. Z każdą kolejną minutą Trójkolorowi spisywali się lepiej i dzięki udanej końcówce pierwszej kwarty wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie (27:19). W drugiej kwarcie boiskowe wydarzenia były pod całkowitą kontrolą WKS-u. Dobrze funkcjonowała obrona, a w ataku nie zawodziła skuteczność zza łuku. Imponował szczególnie Conor Morgan, który trafił cztery rzuty trzypunktowe. Gra wyglądała świetnie, a przewaga do końca pierwszej połowy urosła do szesnastu oczek (48:32).

Trzecia kwarta przyniosła kompletną odmianę sytuacji. Gospodarze rozpoczęli od serii 11:0 i zbliżyli się na niebezpieczną odległość. W grze wrocławian pojawiły się niedokładności, co Stal skutecznie wykorzystywała i zdobywała sporo punktów w szybkim ataku. Im bliżej końca spotkania, tym bardziej wynik zbliżał się do remisu. Ostrowianie doprowadzili nawet do wyrównania (65:65), jednak wtedy wrocławianie pokazali charakter mistrzów i w nerwowej końcówce spisali się lepiej. Ciężar gry wziął na siebie Jeremiah Martin, który był też najlepszym punktującym w całym meczu i poprowadził WKS do zwycięstwa w pierwszym przedsezonowym sparingu.

Stal Ostrów – Śląsk Wrocław 72:75 (19:27, 13:21, 25:15, 15:12)

Śląsk: Martin 22 pkt, Morgan 16 pkt, Nizioł 9 pkt, Wiśniewski 8 pkt, Tomczak 8 pkt, Mindowicz 5 pkt, Parachouski 4 pkt, Hlebowicki 2 pkt, Adamczak 1 pkt.

Pierwszy zwycięski sparing podczas okresu przygotowawczego podsumował Szymon Tomczak. Środkowy zdobył w meczu ze Stalą Ostrów 8 punktów.

Szymon Tomczak: Prowadziliśmy szesnastoma punktami i na chwilę straciliśmy kontrolę. Mimo to wytrzymaliśmy trudny moment, utrzymaliśmy prowadzenie i dzięki temu możemy się cieszyć ze zwycięstwa.

Był to bardzo trudny mecz pod względem fizycznym. Oba zespoły są teraz w ciężkim treningu, a to był pierwszy sparing, więc na pewno nie wyglądało to zbyt ładnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie było jednak sporo fragmentów w naszym wykonaniu, gdzie gra mogła cieszyć oko. Jutro na pewno będziemy analizować to spotkanie, a na treningach będziemy uczyć się współpracy ze sobą i z każdym kolejnym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej.

Jeremiah Martin i Conor Morgan to zawodnicy, którzy są na bardzo wysokim poziomie. Dla nich to coś normalnego, że wprowadzają się tak dobrze w zespół, bo na tle przeciwnika ich możliwości wyglądają naprawdę imponująco. Bardzo dobrze się z nimi grało i nie mogę się doczekać kolejnych okazji, by wspólnie z nimi znaleźć się na boisku.