Blue Flower

W dniu 28 września odbył się kolejny trening w ramach zajęć z trenerem osiedlowym na osiedlu Muchobór Mały. Korzystając z pięknej pogody można było w przyjemnej atmosferze przeprowadzić zajęcia.Tym razem akcent treningowy skupił się na znaczeniu solidnej rozgrzewki i rozciągania po treningu. Dodatkowo młodzież miała możliwość poznać różne ćwiczenia w ramach gimnastyki ogólnorozwojowej.

W minioną sobotę trener Daniel wraz ze swoimi podopiecznymi wybrali się na stadion aby kibicować drużynie Śląska Wrocław w meczu z Piastem Gliwice. Dzieci z pełnym zaangażowaniem dopingowali swoich idoli a spotkanie zakończyło się zwycięstwem aktualnego lidera tabeli z Wrocławia. Po końcowym gwizdku młodzież wraz ze wszystkimi kibicami podziękowali piłkarzom za wspaniałe emocje, które im dostarczyli.

W ostatnią sobotę nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie, na którym Śląsk mierzył się z Piastem Gliwice. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem gospodarzy, dzięki czemu utrzymali oni pozycję lidera ekstraklasy. Najmłodsi kibice mogli przed meczem oraz w jego przerwie skorzystać z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów osiedlowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji: boisko do badmintona, bramkę celnościową, 2 stoły do piłkarzyków, 2 tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Frekwencja dopisała a kibice swoim dopingiem pomogli piłkarzom w osiągnięciu ostatecznego zwycięstwa.

Na ostatnich zajęciach dzieci i młodzież z wrocławskiego osiedla Pawłowice spróbowała swoich sił w tenisie stołowym. Trener Mikołaj Kaczmarek wprowadził nową dyscyplinę sportu, aby urozmaicić swoje treningi osiedlowe. Podopiecznym animatora bardzo to się spodobało. Uczestnicy zajęć zapowiedzieli, że z wielką chęcią i zapałem będą grać w przyszłości w popularnego ping-ponga. Poniżej kilka zdjęć z zajęć trenera.

Za nami kolejny piknik/festyn - tym razem byliśmy partnerami Rady Osiedla Grabiszyn i spotkaliśmy się w dniu 10 września w Parku Grabiszyńskim przy pięknej pogodzie odwiedziła nasze stanowiska rekordowa liczba osób, były to całe rodziny. Trenerzy osiedlowi i senioralni oprócz tematycznych warsztatów (bule, nordic walking ,pomiar ciśnienia, stanowisko rehabilitacyjne) uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w : grze w mini piłkę nożną, strzelaniu na celność z łuku i do specjalnej bramki, rzutach do celu kółkami ringo i woreczkami, grze w badmintona, dart. Łącznie w niedzielę wzięło udział ponad 950 uczestników. W trakcie trwania pikniku odbyły się także pierwsze warsztaty w Fistball ,które poprowadziła reprezentantka Polski w tej dyscyplinie Kinga Gugszcza. Tutaj galeria zdjęć z festynu.

Podczas meczu ligowego Śląska z Jagiellonią Białystok nie mogło zabraknąć atrakcji przygotowanych przez trenerów osiedlowych i senioralnych. Na stanowiskach można było zagrać w piłkarzyki i ringo, postrzelać z łuku i do bramki, porzucać do darta. Stanowiska byli licznie odwiedzane przez kibiców w każdym wieku, którzy opuszczali stadion w świetnych nastrojach po wygranej Śląska 2:1. Zapraszamy na kolejny mecz na nasze stanowiska, najbliższy 23-go września z Piastem Gliwice.

W niedzielne popołudnie 27 sierpnia na wrocławskiej Pergoli odbyło się zakończenie LATA 2023 połączone z prezentacją aktualnych wicemistrzów Polski w koszykówce WKS ŚLĄSK WROCŁAW.  Publiczność i duża grupa kibiców dopisała, panowała super atmosfera. Oczywiście nie zabrakło trenerów osiedlonych i senioralnych, przygotowali kilka atrakcji sportowych, z których korzystali uczestnicy imprezy. Tutaj galeria zdjęć.