Drukuj
Kategoria: Z życia Śląska
Odsłony: 759

Sześć sparingów oraz Memoriał Adama Wójcika - tak wygląda plan przygotowań zespołu trenera Andreja Urlepa do nadchodzącego sezonu. 

Wrocławianie rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2022/23 w poprzednim tygodniu. Zespół zaliczył wszystkie niezbędne badania i testy, a następnie przeszedł do zajęć treningowych. Póki co Wojskowi trenują w mocno okrojonym składzie - czterech zawodników (Dziewa, Kolenda, Wiśniewski, Ramljak) przebywa na zgrupowaniach kadr narodowych przed EuroBasketem, a Jakub Karolak jest w trakcie rehabilitacji po kontuzji odniesionej w poprzednim sezonie. Szansę pokazania swoich umiejętności mają więc młodzi zawodnicy z WKS Śląska II Wrocław; do treningów po dłuższej absencji wrócił także Maciej Bender, który przedłużył kontrakt z Mistrzem Polski o rok.

Co czeka zespół Andreja Urlepa w najbliższych tygodniach? Przed Trójkolorowymi kolejny intensywny tydzień pełen treningów, a w przyszłą środę pierwszy sprawdzian - rywalem w wyjazdowym sparingu będzie Stal Ostrów Wielkopolski. Następnie Śląsk rozegra jeszcze sześć meczów towarzyskich w stolicy Dolnego Śląska, w tym z zagranicznymi przeciwnikami: Hamburg Towers i BC Brno. Z kolei w trzeci weekend września WKS będzie gospodarzem i organizatorem V Memoriału Adama Wójcika. Dokładną datę, uczestniczące zespoły oraz szczegóły wydarzenia podamy w najbliższym czasie. Z kolei 21 września wrocławianie powalczą o Superpuchar Polski ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Pełen plan przedsezonowych meczów towarzyskich prezentujemy poniżej - może on ulec niewielkim zmianom, o których będziemy informować na bieżąco w naszych kanałach komunikacyjnych.

Plan sparingów WKS-u:

Środa, 17 sierpnia: Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - WKS Śląsk Wrocław (Ostrów Wielkopolski)

Wtorek, 23 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław - Hamburg Towers (Wrocław)

Sobota, 27 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice (Wrocław)

Środa, 31 sierpnia: WKS Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza (Wrocław)

Sobota, 3 września: WKS Śląsk Wrocław - BC Brno (Wrocław)

Sobota, 10 września lub niedziela, 11 września: WKS Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra (Wrocław)

III weekend września: V Memoriał Adama Wójcika

Niedziela, 21 września: Superpuchar Polski, WKS Śląsk Wrocław - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski