Blue Flower


Marzec to miesiąc, w którym wróciliśmy z naszym programem na boisko przy SP50 na wrocławskim osiedlu Różanka. Zarówno dzieci jak i trenerzy nie mogli się doczekać rozpoczęcia tegorocznego sezonu. Frekwencja dopisała, uczestniczy aktywnie spędzili czas w gronie rówieśników, zdobywając nowe umiejętności, ale przede wszystkim świetnie się bawiąc. 
 
Trenerzy chcieli również zaprosić dzieci na następne treningi, które odbędą się w nowych terminach:

W dniu 13 marca trenerzy osiedlowi zagościli na Stadionie Miejskim - Tarczyński Arena, zostało uruchomione mini miasteczko sportowe, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych wrocławian.
Przypominamy, że kolejna edycja programu Trener Osiedlowy już niebawem.

Trenerzy osiedlowi z Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego zapraszają wszystkie chętne dzieci i młodzież do udziału w bezpłatnych zajęciach sportowo - rekreacyjnych, które odbywają się w soboty  od godziny 10.00 na boisku szkolnym SP50 przy ul. Czeskiej 38 we Wrocławiu. 
Na zajęciach będzie możliwość skorzystania ze sprzętu i spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. 
Zapraszamy do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu oraz do zdrowej sportowej rywalizacji z rówieśnikami. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść. 
Można się również kontaktować z trenerami pod numerem: 570 928 119.
Тренери з вроцлавського шкільного спортивного союзу запрошують всіх бажаючих дітей і підлітків взяти участь у безкоштовних спортивних і розважальних заходах, які проводяться по суботах з 10.00 на шкільному майданчику SP50 по вул. Czeska 38 у Вроцлаві. 
На заняттях буде можливість скористатися спорядженням і спробувати свої сили в різних видах спорту. 
Ми запрошуємо вас до спільної гри на свіжому повітрі і здорового спортивного змагання з однолітками. Не потрібно підписуватися, просто приходьте. 
Також можна зв'язатися з тренерами по телефону: 570 928 119.
 

W dniu 30.03 2022r. (środa) przy wiosennej  pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Trzeci Wiosenny Turniej  „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB). Uczestniczyło 18 zawodników (15 seniorek i 3 seniorów) tej przyjaznej seniorom dyscypliny sportu. Był to turniej drużyn dwuosobowych rozegrany systemem każdy z każdym w dwu grupach play off i mecze o miejsca .

Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna U3WUWr1 (w składzie OLA i MAGDA) która w FINALE wygrała z KRZYKAMI (ELA1 i ANTONI). W  małym finale PRZEDMIEŚCIE ( EWA1, IRENA1) pokonały U3WUWr2 (ALA, TERESA3) . Mecze były zacięte ale wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami.

WYNIKI  TURNIEJU

W dniu 24.03 2022r. (czwartek) przy wiosennej pogodzie, w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque – grę szczególnie ulubioną przez wrocławskich seniorów). W zajęciach uczestniczyło 14 seniorek i 2 seniorów – głównie z grupy sportowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego oraz z Kleciny i Gaju. Po przeprowadzonej ogólnej rozgrzewce odbył się turniej drużynowy rozegrany systemem każdy z każdym. Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna w składzie MAŁGOSIA, BASIA i TERESA2, która wygrała 3 z czterech rozegranych meczów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladą.

WYNIKI  TURNIEJU

  1. MAŁGOSIA, BASIA i TERESA3     4 - 6;
  2. NINA,TERESA1, STAŚ                4 - 5;
  3. OLA, ALA, ELA2                        4 - 4;  
  4. ELA1, MAŁGOSIA2, GRAŻYNA3   4 - 3;
  5. ANTONI,KRYSIA1, TERESA1,      4 - 2;

ZAPRASZAMY na TRZECI WIOSENNY TURNIEJ SŚzBbB, który odbędzie się w środę - 30.03.2022 i kolejne zajęcia  w przyszły czwartek – 31.03.2022 o godz. 11 w Parku Południowym (przy pomniku F. Chopina).

W dniu 23.03 2022r. (środa) przy pięknej wiosennej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Drugi Wiosenny Turniej „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB). Uczestniczyło 20 zawodników (17 seniorek i 3 seniorów) i co najmniej tyluż kibiców tej przyjaznej seniorom dyscypliny sportu. Był to turniej drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym i mecze o miejsca .
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna
(w składzie IRENA2, KRYSIA2 i BOGUŚ) która wygrała 5 z sześciu meczy. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami.

WYNIKI TURNIEJU

W dniu 17.03 2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque – grę szczególnie ulubioną przez wrocławskich seniorów). W zajęciach uczestniczyło 20 seniorek i seniorów – głównie z grupy sportowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego jak i z Psiego Pola, Kleciny i Gaju. Po przeprowadzonej ogólnej rozgrzewce odbył się turniej drużynowy rozegrany systemem każdy z każdym.

Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna (w składzie JOLA, ŚTAŚ i TADEUSZ1), którzy wygrali 4 z pięciu rozegranych meczów.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladą. 

W dniu 16.03 2022r. (środa) przy słonecznej pogodzie w ramach programu Wrocławski Trener Senioralny zainaugurowaliśmy „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w 2022 roku. Był to turniej drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca. Uczestniczyło 21 zawodników (14 seniorek i 7 seniorów).
Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna PSIE POLE1 (w składzie IRENA2, KRYSIA2 i ELA), która pokonała w finale drużynę PRZEDMIEŚCIA po dramatycznej walce 4:3 a trzecie miejsce zajęła drużyna PSIE POLE2 po zwycięstwie 10:3 z drużyną U3WUWr. Jak widać mecze były zacięte ale wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami i zadowoleni udali się na swoje osiedla.

W dniu 10.03 2022r. (czwartek) przy słonecznej ale mroźnej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zainaugurowaliśmy „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w 2022 roku.
Był to turniej drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 14 zawodników (10 seniorek i 4 seniorów).
Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna OLI (w składzie OLA, ALA i MAGDA) która pokonała w finale drużynę STASIA 6:5 a trzecie miejsce zajęła drużyna ZYGMUNTA po zwycięstwie 3:2 z drużyną ANTONIEGO. Jak widać mecze były zacięte ale wszystko obyło się bez bólu. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami i zadowoleni udali się na południową kawę.

Dzień dobry Państwu,
trudno zebrać myśli, ale wojna nerwów jeszcze trochę potrwa. W obliczu pożogi u progu musimy szczególnie zadbać o najmłodszych i najstarszych. Dzieci nie rozumieją, czemu to się dzieje. Starsi rozumieją aż za dobrze, a to ogromny stres. Co możemy zrobić? Skupić się na działaniu i zadbać o siebie, i o innych. Seniorzy angażują się w zbiórki darów, udostępniają swoje mieszkania, opiekują się dziećmi z Ukrainy. Nie każdy tak może. Ale chcąc pomóc, wybierajcie wiarygodne akcje, ponieważ seniorzy są szczególnie narażeni na dezinformację i zwykłe oszustwa. Publikujemy listę wiarygodnych zbiórek i akcji dla Ukrainy. Do krajów sąsiadujących z Ukrainą uciekają też seniorzy. Polscy emeryci na Ukrainie tracą możliwość pobierania emerytury w związku z wojną. Co robić? Polska emerytura dla seniora na terenie Polski, Rumunii, Mołdawii, Słowacji, Czech, Niemiec [INSTRUKCJA].