Blue Flower

Nabór do programu Trener Osiedlowy

JESTEŚ MŁODY, ENERGICZNY, MASZ POMYSŁ ?  ZGŁOŚ SIĘ DO PRACY JAKO TRENER OSIEDLOWY

OFERTA PRACY

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór osób, które pracować będą w okresie od 25.03.2023 do 31.12.2023 jako trenerzy osiedlowi na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia , główne cele i założenia Programu wymienione są poniżej.

Szukamy 35 osób, które realizować będą Program w w/w okresie i które zostaną zatrudnione na podstawie umowy - zlecenia.

Kandydat powinien być :                                  

 • osobą pełnoletnią
 • posiadać podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych   dla dzieci i młodzieży
 • posiadać doświadczenie i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą
 • wykształcenie co najmniej średnie z uprawnieniami  pedagogicznymi i mile widziane uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu będą dodatkowymi atutami

Ofertę swoją kierujemy zwłaszcza do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne.

Do dnia 05.03.2023 roku osoby zainteresowane pracą jako trener osiedlowy prosimy o dostarczenie następujących dokumentów :

 • podanie o przyjęcie do pracy
 • CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą
 • odpisów dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne)
 • pisemną formę wizji pracy na stanowisku trenera osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska, na którym realizowany byłby Program.

Dokumenty można dostarczyć:

-osobiście, pocztą, lub e-mailem  b.zawisza1950@gmial.com ,p.widawski1980@gmail.com   

Zgłoszone osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie w pierwszej połowie marca 2023 przed Komisją Programu TRENER OSIEDLOWY, pytania i wątpliwości prosimy zgłaszać telefonicznie 500 733 600, 602 304 950 lub e-mail.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji jest Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy z przyjemnością informuje, że jest realizatorem programu Gminy Wrocław na „Organizacja imprez oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych z Trenerem Osiedlowym dla dzieci i młodzieży  na terenie Wrocławia w 2023”

Głównymi celami Programu są :

 1. zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w bezpieczny, zorganizowany sposób spędzającej wolny czas w sportowy sposób
 2. poprawa bezpieczeństwa na boiskach przyszkolnych  i terenach zielonych
 3. zwiększenie samorządności młodzieży
 4. zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców, instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży, sponsorów i innych osób
 5. współorganizacja przez uczestników Programu :

WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE  ( fistball, przeciąganie liny ,bule) 

- WROCŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU I MARATONU

- ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM 

 Organizatorzy założyli, że od 29 marca do 22 grudnia 2023 roku na wytypowanych 47 boiskach na terenie Wrocławia pracować będzie 35 trenerów osiedlowych w wymiarze 10 godzin tygodniowo (zajęcia w dni powszednie oraz soboty z możliwością odbywania niektórych zajęć także w niedziele). Zajęcia odbywałyby się także w okresie wakacji letnich.

 Głównymi zadaniami  trenera osiedlowego  są :

 1. organizowanie życia sportowego dzieci i młodzieży przebywającej na boisku oraz próba przyciągnięcia do tych zajęć młodzieży, która korzysta z innych terenów
 2. organizowanie imprez sportowo–rekreacyjnych na przydzielonym boisku oraz współorganizacja i uczestnictwo w imprezach organizowanych przez innych        trenerów osiedlowych
 3. dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na wytypowanym boisku, kontrolowanie stanu technicznego urządzeń i zgłaszanie usterek, łagodzenie sporów, reagowanie na wszelkie patologie i niebezpieczeństwa
 4. organizacja  zajęć rekreacyjno – turystycznych, wycieczek, rajdów, rajdów rowerowych 
 5. organizacja zorganizowanych wyjść młodzieży, która kibicować będzie na profesjonalnych imprezach sportowych, dbanie o właściwe zachowanie na nich, propagowanie zachowań prawdziwego kibica
 6. kreowanie właściwych wzorców zachowań i postaw, w tym umiejętności zdrowego stylu życia, współpracy w grupie i innych
 7. kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży
 8. pozyskiwanie osób dorosłych, które mogłyby wspierać program
 9. współorganizowanie z innymi trenerami i ich podopiecznymi WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE W RAMACH OLIMPIAD  PODWÓRKOWYCH , ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM

Śląsk Wrocław przegrał z Gran Canarią 79:91 w meczu 10. kolejki EuroCupu. Przez długi czas wydawało się, że wrocławianie będą w stanie sprawić niespodziankę i pokonać faworyzowanego rywala, ale to Hiszpanie wyjeżdżają ze stolicy Dolnego Śląska ze zwycięstwem.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w składzie Jeremiah Martin, Daniel Gołębiowski, Jakub Nizioł, Conor Morgan i Aleksander Dziewa. Ten przedostatni zastąpił lekko kontuzjowanego Ivana Ramljaka, a sam wracał po przerwie spowodowanej urazem. W składzie Trójkolorowych z powodów zdrowotnych zabrakło także Arcioma Parachouskiego.

Podopieczni Andreja Urlepa zaczęli mecz w mocno wypełnionej Hali Stulecia od bardzo dobrych kilku minut. Efektownym wsadem popisał się Nizioł, a zza łuku celnie przymierzyli dwukrotnie Morgan i raz Gołębiowski. Goście jednak także pokazywali, jak klasową są drużyną. Piłkę z góry wsadził Aleksander Balcerowski, a za trzy trafili Andrew Albicy i David Mutaf. Śląsk prowadził 15:12.

Kolejne minuty to ciąg dalszy wymiany ciosów. Tym razem z dystansu trafili Miquel Salvo i Justin Bibbs, a punkty z ławki zanotował Szymon Tomczak. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do przyjezdnych z Gran Canarii. Efektowny alley-oop został wykończony przez Diopa i po 10 minutach goście prowadzili jednym punktem (23:22).

Kolejną część gry Hiszpanie zaczęli z dużym animuszem. Vitor Benite i Nicolas Brussino ostrzelali nasz kosz z dystansu, a Ruben Lopez zdobył punkty spod kosza po pięknym podaniu za plecami Brussino. WKS w grze utrzymywał głównie Martin, który trafił zza łuku z faulem oraz z półdystansu.

Ogólnie jednak rzecz biorąc celownik mistrzów Polski był w drugiej kwarcie dość mocno rozregulowany. Co innego w przypadku Davida Mutafa, który dwukrotnie trafił zza łuku i w pewnym momencie miał skuteczność 3/4 za trzy punkty. Straty udało się zmniejszyć tuż przed przerwą, głównie za sprawą rozgrywającego świetny fragment Aleksandra Dziewy – nasz podkoszowy w pierwszej połowie rzucał ze stuprocentową skutecznością i miał na koncie 12 punktów! Do szatni nasza drużyna schodziła, przegrywając już tylko 41:44.

Na drugą połowę WKS wyszedł bardzo zmotywowany i po nieco ponad pięciu minutach trzeciej kwarty Śląskowi udało się wyjść na prowadzenie 56:55! Tym razem sprawy w swoje ręce wziął Nizioł, który zdobył siedem punktów i dobrze pracował na całym boisku. Na bronionej desce mieliśmy spore problemy z Khalifa Diopem, który jednak z trzema faulami na koncie na jakiś czas musiał usiąść na ławce.

Po punktach Justina Bibbsa przewaga gospodarzy wzrosła do trzech punktów, ale po paru chwilach nie zostało z niej już nic. Najpierw dwukrotnie trafił Balcerowski, a następnie Oliver Stević i Brussino. Przed ostatnią kwartą to Gran Canaria prowadziła 65:62.

Pierwsza część ostatniej odsłony wyglądała dokładnie tak jak całe spotkanie. Śląsk sprawiał wrażenie zespołu, który może przejąć inicjatywę, ale problemy ze zbiórkami na własnej tablicy i niewykorzystane szanse w ataku powodowały, że wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. W samej końcówce hiszpański zespół wrzucił wyższy bieg i na to mistrzowie Polski nie mieli już niestety odpowiedzi. Występ WKS-u można ocenić jako dobry, jednak rywale byli po prostu lepsi i zwyciężyli 91:79.