Blue Flower

Nabór do programu Trener Osiedlowy

JESTEŚ MŁODY, ENERGICZNY, MASZ POMYSŁ ?  ZGŁOŚ SIĘ DO PRACY JAKO TRENER OSIEDLOWY

OFERTA PRACY

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór osób, które pracować będą w okresie od 25.03.2023 do 31.12.2023 jako trenerzy osiedlowi na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia , główne cele i założenia Programu wymienione są poniżej.

Szukamy 35 osób, które realizować będą Program w w/w okresie i które zostaną zatrudnione na podstawie umowy - zlecenia.

Kandydat powinien być :                                  

 • osobą pełnoletnią
 • posiadać podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych   dla dzieci i młodzieży
 • posiadać doświadczenie i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą
 • wykształcenie co najmniej średnie z uprawnieniami  pedagogicznymi i mile widziane uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu będą dodatkowymi atutami

Ofertę swoją kierujemy zwłaszcza do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne.

Do dnia 05.03.2023 roku osoby zainteresowane pracą jako trener osiedlowy prosimy o dostarczenie następujących dokumentów :

 • podanie o przyjęcie do pracy
 • CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą
 • odpisów dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne)
 • pisemną formę wizji pracy na stanowisku trenera osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska, na którym realizowany byłby Program.

Dokumenty można dostarczyć:

-osobiście, pocztą, lub e-mailem  b.zawisza1950@gmial.com ,p.widawski1980@gmail.com   

Zgłoszone osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie w pierwszej połowie marca 2023 przed Komisją Programu TRENER OSIEDLOWY, pytania i wątpliwości prosimy zgłaszać telefonicznie 500 733 600, 602 304 950 lub e-mail.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji jest Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy z przyjemnością informuje, że jest realizatorem programu Gminy Wrocław na „Organizacja imprez oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych z Trenerem Osiedlowym dla dzieci i młodzieży  na terenie Wrocławia w 2023”

Głównymi celami Programu są :

 1. zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w bezpieczny, zorganizowany sposób spędzającej wolny czas w sportowy sposób
 2. poprawa bezpieczeństwa na boiskach przyszkolnych  i terenach zielonych
 3. zwiększenie samorządności młodzieży
 4. zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców, instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży, sponsorów i innych osób
 5. współorganizacja przez uczestników Programu :

WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE  ( fistball, przeciąganie liny ,bule) 

- WROCŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU I MARATONU

- ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM 

 Organizatorzy założyli, że od 29 marca do 22 grudnia 2023 roku na wytypowanych 47 boiskach na terenie Wrocławia pracować będzie 35 trenerów osiedlowych w wymiarze 10 godzin tygodniowo (zajęcia w dni powszednie oraz soboty z możliwością odbywania niektórych zajęć także w niedziele). Zajęcia odbywałyby się także w okresie wakacji letnich.

 Głównymi zadaniami  trenera osiedlowego  są :

 1. organizowanie życia sportowego dzieci i młodzieży przebywającej na boisku oraz próba przyciągnięcia do tych zajęć młodzieży, która korzysta z innych terenów
 2. organizowanie imprez sportowo–rekreacyjnych na przydzielonym boisku oraz współorganizacja i uczestnictwo w imprezach organizowanych przez innych        trenerów osiedlowych
 3. dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na wytypowanym boisku, kontrolowanie stanu technicznego urządzeń i zgłaszanie usterek, łagodzenie sporów, reagowanie na wszelkie patologie i niebezpieczeństwa
 4. organizacja  zajęć rekreacyjno – turystycznych, wycieczek, rajdów, rajdów rowerowych 
 5. organizacja zorganizowanych wyjść młodzieży, która kibicować będzie na profesjonalnych imprezach sportowych, dbanie o właściwe zachowanie na nich, propagowanie zachowań prawdziwego kibica
 6. kreowanie właściwych wzorców zachowań i postaw, w tym umiejętności zdrowego stylu życia, współpracy w grupie i innych
 7. kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży
 8. pozyskiwanie osób dorosłych, które mogłyby wspierać program
 9. współorganizowanie z innymi trenerami i ich podopiecznymi WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE W RAMACH OLIMPIAD  PODWÓRKOWYCH , ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM

Choć przez długi czas pachniało niespodzianką w Podgoricy, ostatecznie do niej nie doszło. Budućnost VOLI pokonała Śląsk Wrocław 82:71 w 11. kolejce EuroCupu, ale taka porażka bez wątpienia Trójkolorowym wstydu nie przynosi. Świetny mecz rozegrał Łukasz Kolenda, który zdobył 23 punkty.

Do spotkania w stolicy Czarnogóry zawodnicy Śląska przyjechali nie dość, że po bardzo trudnej i długiej podróży, to jeszcze mocno osłabieni. Ze względu na kontuzje w składzie zabrakło Ivana Ramljaka, Jakuba Nizioła, Arcioma Parachouskiego, Mikołaja Adamczaka i Jakuba Karolaka. Wobec tego pierwsza piątka WKS-u wyglądała mocno nietypowo: Jeremiah Martin, Łukasz Kolenda, Justin Bibbs, Conor Morgan i Aleksander Dziewa.

Już w pierwszej kwarcie sporo minut od trenera dostali zawodnicy na co dzień występujący w rezerwach naszej drużyny – Aleksander Wiśniewski i Edis Korman. Ten ostatni zaznaczył nawet swoją obecność na parkiecie dwoma punktami. Bohaterem tej części gry był z kolei Łukasz Kolenda, który w 10 minut zdobył aż 10 punktów i sprytnie wymusił kilka fauli. Ponadto po jego asyście Daniel Gołębiowski trafił buzzer-beatera, dzięki któremu na tablicy widniał remis 17:17.

W kolejnej odsłonie Trójkolorowi nadal nie odstawali od rywali, a w połowie kwarty nawet wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie po trafieniu z faulem Dziewy. Gdy akcją 2+1 popisał się także Kolenda, a Olek trafił zza łuku, Śląsk wygrywał nawet 33:27! Rywale notorycznie forsowali rzuty za trzy, lecz niemal wszystkie były niecelne – do przerwy Budućnost trafiła tylko raz na 14 prób z dystansu. Prowadzenie gości zmniejszył jeszcze Jaleel O’Brien, ale do szatni mistrzowie Polski schodzili przy świetnym wyniku 33:29 na swoją korzyść.

O ile rywalom rzuty zza łuku tego dnia raczej nie wychodziły, o tyle Śląsk dzięki nim utrzymywał prowadzenie w trzeciej kwarcie – celnie przymierzyli Bibbs i Gołębiowski. Wspomnieć należy także o świetnych zespołowych akcjach wykończonych przez Wiśniewskiego i Gołębiowskiego. Gospodarzom zdobywanie punktów wciąż przychodziło z dużym trudem, ale tuż przed końcem tej części gry udało im się wyjść na prowadzenie po akcji 2+1 Trae Bella-Hanyesa. Budućnost wygrywała 54:51.

Po powrocie do gry niestety gospodarze wręcz błyskawicznie rozstrzygnęli losy meczu. Najpierw zaliczyli serię 9-0, którą przerwała dopiero trójka Wiśniewskiego, a następnie punkty zdobyli Petar Popović (zza łuku) i Bell-Haynes (spod kosza po zbiórce w ataku). Ten fragment był wodą na młyn dla naszych rywali, którzy w końcu weszli na wyższe obroty i do końca spotkania utrzymywali bezpieczną przewagę. Ostatecznie Budućnost Podgorica pokonała Śląsk 82:71.

Pomimo wielu przeciwności losu koszykarze WKS-u przez 30 minut toczyli bardzo wyrównaną walkę z faworyzowanym przeciwnikiem. Końcowy wynik niestety nie do końca pokazuje, ile zdrowia zostawili na boisku podopieczni Andreja Urlepa i jak dzielnie walczyli przez długie fragmenty spotkania. Naszym zawodnikom należą się duże brawa za zaangażowanie i dobry występ, a przed nimi teraz bardzo ważny ligowy mecz z Legią Warszawa – oby w szerszej rotacji i zwycięstwem w Hali Stulecia.