Blue Flower

W dniach 10-11.09.2022r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli już po raz drugi w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA 2022 w BULE (Petanque) w sobotę – triplety (drużyny trzyosobowe), w niedzielę – dublety (drużyny dwuosobowe).
W sobotę przy przychylnej pogodzie (nie padało) i „bez bólu” trzy NASZE DRUŻYNY:
SŚzBbBPsiePole – Irena, Krystyna i Tadeusz -5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBBorek - Danusia, Mirka i Grześ; 5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBKrzyki - Staś, Antoni, Zygmunt; 5 meczów 1 zwycięstwo;
po 6-godzinnych bojach zajęły odpowiednio 22 (najlepsze spośród drużyn nie posiadających punktów rankingowych w rankingu PFP – Polskiej Federacji Petanki), 24 i 26 miejsce na 27 startujących teamów.

Poznaliśmy arkana gry w profesjonalną petanque i uświadomiliśmy sobie, jak daleko nam jeszcze do mistrzów z SOKOŁA i PETANKI Wrocław oraz Śremu, Gorc, Wałbrzycha, Krakowa, Warszawy czy nawet ze Szczecina.
Nie poprawiliśmy sukcesu z ubiegłego roku gdzie nasza drużyna w składzie Irena, Stasiu i Janusz zajęła 8 miejsce na 21 teamów startujących w mistrzostwach z trzema zwycięstwami i dwoma porażkami (tylko z półfinalistami turnieju) +14pkt Bucholtz i +19 małe punkty 50:31 (czwarty wynik w całym turnieju).
W niedzielę w duetach było dużo lepiej – najlepsza drużyna SŚzBbB (w składzie Irena i Krystyna) zajęła 12 miejsce na 25 drużyn.
Wyniki naszych drużyn, które wytrzymały trudy ponad 7-godzinnego TURNIEJU (to już jest WYCZYN!!!).:

12.SŚzBbBPsiePole – Irena, Krystyna -7 meczów 4 zwycięstwa;
14.SŚzBbB Gaj – Mirka, Janusz -7meczów 3 zwycięstwa;
17.SŚzBbBBorek - Danusia, Grześ -7 meczów 3 zwycięstwa;
21.SŚzBbBKrzyki - Antoni, Tadeusz -7 meczów 2 zwycięstwa. BRAWO!BRAWO!
Teraz „znamy swoje miejsce w szyku” i wiemy, ile pracy jeszcze przed nami aby wygrywać turnieje. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi z udanego petankowego weekendu powrócili do domów. Następny Turniej SŚzBbB w środę a w czwartek (15.09 godz. 9.30) powalczymy o zwycięstwo w TUNIEJU DNI SENIORA, który odbędzie się na Psim Polu (Osiedle Krzywoustego).