Blue Flower


W sobotę na Tarczyński Arena gościliśmy w sektorze rodzinnym podczas wygranego meczu Śląska Wrocław. Nasze miasteczko cieszyło się jak zwykłe bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych wrocławian. Przygotowaliśmy 8 stanowisk, odwiedziło nas ponad 350 osób. Zapraszamy na kolejne miasteczko w w dniu 3 października.

 

W dniu 3 września (sobota) w Centrum Handlowym Pasaż Grunwaldzki mieliśmy możliwość promowania działań WSZS - programów, które będziemy realizować w 2023 - Kalendarz Imprez Sportowych, Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Basketmania, Warsztaty z Fistballem, I Integracyjna Olimpiada Młodzieży.
Odwiedziła nas także TVP3 Wrocław - dział sportowy redaktor Arkadiusz Dziubek - relacja w programie sportowym w poniedziałek TVP3.

W ramach podsumowania wakacji 2022 dzieciaki z SP 96 wraz z trenerką Patrycją podbiły górę Ślężę. Nie zabrakło śmiechu, potu, bólu nóg i słońca. 
Powodzenia w nowym roku szkolnym!
 

Jesienne treningi osiedlowe przy SP 58 cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak co roku zorganizowane jest na boisku sztuczne oświetlenie, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą w dobrych warunkach uczestniczyć w jesiennych treningach programu Trener Osiedlowy.
Program ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród wrocławskich dzieci i młodzieży.

W niedzielę Śląsk Wrocław zmierzył się z Wisłą Płock. Mecz przysporzył wiele emocji kibicom. Były niewykorzystane sytuacje, rzuty karne, bramki. Ostatecznie mecz zakończył się sukcesem dla gospodarzy 3:1.

W dniu 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie w Parku Grabiszyńskim (polana przy G. Żołnierza) odbył się Piknik /Festyn. Podczas niedzielnej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny ( dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji, między innymi :
- warsztaty nordic walking, z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez instruktora
- warsztaty gry w bule z możliwością uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez instruktora
- warsztaty gry w Fistball na specjalnie przygotowanym boisku z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez trenera
- warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej ( trzy fantomy + ratownik medyczny)
- gra planszowe
- rozgrywki w mini piłkę nożną i unihokeja na specjalnie przygotowanych boiskach
- rekreacyjny tor przeszkód
- gra w piłkarzyki na dwóch stołach
- badminton
- rodzinne narty
- rekreacyjny tor przeszkód z możliwością strzelania z łuku.

W trakcie trwania pikniku, który trwał ponad 5 godzin odwiedzało nasze stanowiska wiele osób. Dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe gadżety związane z programem „Wrocławski Trener Osiedlowy i Trener Senioralny” oraz zdrowe owoce. W Pikniku, który miał na celu promocję programów oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez wrocławian z całymi rodzinami udział wzięło ponad 1 200 uczestników.
Tutaj bogata galeria zdjęć.

Trener Mikołaj Kaczmarek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na niedzielny mecz Ekstraklasy.
Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Grupa wyszła ze Stadionu Wrocław w doskonałych humorach i z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnych interesujących oraz wartych zobaczenia na żywo z perspektywy trybun wydarzeń sportowych na tym obiekcie.

Pogoda sprzyja zajęciom sportowo-rekreacyjnym na terenach zielonych i boiskach przyszkolnych, które proponują tym najmłodszym i tym najstarszym trenerzy osiedlowi i senioralni.
Oprócz regularnie prowadzonych zajęć trenerzy aktywnie włączają się do pomocy przy organizacji festynów i pikników przygotowanych przez Wrocławskie Rady Osiedli. W piątek 24 września byliśmy na stadionie sportowym przy ulicy Lotniczej, gdzie swój festyn zorganizowała Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.
Trenerzy przygotowali różnorodne aktywności dla najmłodszych i najstarszych wrocławian, tutaj relacja zdjęciowa.
Kolejna impreza w niedzielę 26 września, spotykamy się w Parku Grabiszyńskim wspólnie z Radą Osiedla Grabiszyn.

Trener Mikołaj Kaczmarek tym razem udał się na mecz Pucharu Polski. Widowisko zakończyło się niestety porażką gospodarzy 0:1. Mimo tego wszyscy uczestnicy wyjścia patrzą optymistycznie w przyszłość. Grupa wciąż będzie na Stadionie Miejskim wspierać swoich ulubieńców w kolejnych spotkaniach.

Trener Mikołaj Kaczmarek aby urozmaicić swoje zajęcia zorganizował dodatkowy trening na siłowni plenerowej. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił i zapoznać się z popularnymi stanowiskami przeznaczonymi na wszystkie partie mięśni. Oprócz dobrej zabawy wszyscy podopieczni animatora nauczyli się w odpowiedni oraz przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać z danych urządzeń.

Trenerka Kasia wybrała się z młodzieżą na mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa.
Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie Śląsk strzelił bramkę. Mecz zakończył się z wynikiem 1:0 dla nas.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania naszej drużyny.

Mimo końca wakacji, zajęcia z trenerem osiedlowym przy ul Zaporowskiej nadal trwają. Uczestnicy zapraszają do wspólnych aktywności i spędzania czasu na boisku przy ulicy Zaporowskiej. Jak widać na zdjęciu nastroje i dobra atmosfera dopisuje.

W dniu 29.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 4 seniorów (IRENA, KRYSTYNA, KRYSIA i STAŚ) z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego zorganizowała TURNIEJ w BULE w ramach PIERWSZEJ INTEGRACYJNEJ WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2022 na obiekcie Ślęzy - Psie Pole (Bulodromy). W turnieju uczestniczyło 20 trzyosobowych drużyn (tripletów) łącznie 60 zawodników (z wrocławskich szkół). Po ponad dwugodzinnej rywalizacji na sześciu bulodromach (systemem pucharowym) w turnieju zwyciężyli CELINA, KONRAD, TOMEK ze Społecznej SP z Oddziałami Integracyjnymi Amigo.

Na Nowym Dworze teren do zabaw i gier jest dość spory poza bieżnią, sztucznym boiskiem , małymi boiskami tartanowymi mamy miejsce do gry w bule , trochę trawy tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza rzecz jasna grami zespołowymi , bawimy się skakankami , badmintonem, tenisem , frisbee, przeciąganie liny. To, na co Wy macie w danym momencie ochotę. U mnie nie zajęciach nie ma podziału na lepszych i gorszych - każdy jest równy, a umiejętności schodzą na dalszy plan - liczą się chęci i dobra zabawa.

W dniu 28.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się PIERWSZY JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn dwuosobowych (dublety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 8 zespołów (11 seniorek i 6 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna NINA, TERESA2, która wyprzedziła drużynę STASIA i ZYGMUNTA i drużynę IRENY2 i KRYSTYNY2. Przy rzęsistym deszczu udało nam się zakończyć TURNIEJ i wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  I Jesiennego TURNIEJU

 We wrześniu zajęcia odbywają się w godzinach pon 15-18 wtorek 15-19 środa 15-18 na boiskach ZS nr 20 przy ulicy Kłodnickiej. Głównie przychodzą chętni do pogrania w streetball'a oraz piłkę nożną. Na razie pogoda dopisuje, oby tak dalej! Trener osiedlowy Wiesław Kozaczuk

Podczas festiwalu Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie, w sobotę 24 września Wrocławski Szkolny Związek Sportowy razem z Trenerami Osiedlowymi i Trenerami Senioralnymi zorganizował wiele atrakcji sportowych dla dzieci i młodzieży oraz turniej w bule dla seniorów.

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował kolejne wyjście, tym razem na hitowy mecz rozgrywek Ekstraklasy. Spotkanie było interesujące, stało na wysokim poziomie. Zakończyło się wygraną Śląska Wrocław 1:0.
Młodzieży bardzo podobają się zarówno zajęcia animatora jak i tego typu dodatkowe formy spędzania czasu.
Liczna grupa zapowiedziała, że pojawi się znów niebawem na Stadionie Miejskim przy okazji wielu ciekawych wydarzeń.

W dniu 24.09.2022r. (sobota) na Osiedlu im. B. Krzywoustego przy sporym zainteresowaniu mieszkańców Psiego Pola, w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się OTWARTY TURNIEJ drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym z nauką gry PETANQUE i BOCCE , który trwał ponad 2 godziny.
W turnieju zwyciężyła drużyna międzynarodowa – MARIUPOL, w której grała ukraińska para małżeńska, którą wzmocnił Stanisław z GAJu przed drużyną TRENERÓW Senioralnych i drużyną INFLANCKA.
Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

Podczas jednego z wrześniowych treningów w ramach programu Trener Osiedlowy trenerzy Michał i Daniel wymyślili dla swoich podopiecznych tor przeszkód mający na celu sprawdzenie ich motorycznych zdolności oraz ogólnej sprawności fizycznej.
Uczestnicy jeden po drugim mieli do pokonania krótki tor w jak najkrótszym czasie, jednocześnie zwracając uwagę na poprawność wykonywanych na poszczególnych stacjach ćwiczeń. Każdy miał jedną próbę bez pomiaru czasu, żeby zapoznać się z torem oraz dwie próby mierzone.
Po kilku tygodniach treningów trenerzy mają w planach ponowić pomiary i przekazać rezultaty zainteresowanym :)
Tutaj relacja zdjęciowa.

W dniu 22.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których wilczą częścią był Turniej Towarzyski Bule (TRIPLETY) drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie ponad 20 seniorek i seniorów. W Turnieju ponownie zwyciężyła drużyna DANUSI – co za seria (Danusią z Mirką wymieniły Zygmunta na Stasia i znowu zwycięstwo), przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną GOSI. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:   

WYNIKI  TURNIEJU

Informujemy, że ponownie mamy możliwość chodzenia na mecze Śląska Wrocław w koszykówce.
Listę osób proszę wysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przynajmniej 4 dni przed meczem.

W dniu 21.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DZIEWIĄTY Finałowy Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety)  a rozegrany systemem każdy z każdym . Pomimo porannych deszczy i kiepskiej pogody uczestniczyło 15 zawodników (8 seniorek i 7 seniorów) . Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna DANUSI, która wyprzedziła drużynę IRENY2  i drużynę STASIA. Przy rozjaśniającym się niebie wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  IX Letniego TURNIEJU

W dniu 15.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 11 seniorów z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego uczestniczyła w TURNIEJU zorganizowanym  w ramach DNI SENIORA WROCŁAW 2022 w BULE (Petanque) na Psim Polu (Bulodromy - Osiedle B.Krzywoustego). Prawie czterogodzinny turniej tripletów zorganizowało Wrocławskie Centrum Seniora  (z WCRS) a konkretnie działająca tam GRUPA REKREACYJNO – SPORTOWA (pod kierunkiem Danusi i Jacka).

Przedstawiciele NASZEJ GRUPY zajęli następujące miejsca w TUNIEJU:

W dniu 14.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się ÓSMY Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) - był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) a rozegrany został systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 22 zawodników (14 seniorek i 8 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO, która wyprzedziła drużynę BASI i drużynę DANUSI. Przy przyjaznej bularzom pogodzie wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 10-11.09.2022r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli już po raz drugi w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA 2022 w BULE (Petanque) w sobotę – triplety (drużyny trzyosobowe), w niedzielę – dublety (drużyny dwuosobowe).
W sobotę przy przychylnej pogodzie (nie padało) i „bez bólu” trzy NASZE DRUŻYNY:
SŚzBbBPsiePole – Irena, Krystyna i Tadeusz -5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBBorek - Danusia, Mirka i Grześ; 5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBKrzyki - Staś, Antoni, Zygmunt; 5 meczów 1 zwycięstwo;
po 6-godzinnych bojach zajęły odpowiednio 22 (najlepsze spośród drużyn nie posiadających punktów rankingowych w rankingu PFP – Polskiej Federacji Petanki), 24 i 26 miejsce na 27 startujących teamów.

W dniu 08.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia w których uczestniczyli zaproszeni przez trenera przedstawiciele Klubu Petanka Wrocław. Podczas 15-minutowego wykładu opowiedzieli i odpowiedzieli na pytania uczestników zajęć związanych z historią wrocławskiej petanki , zasadami udziału w profesjonalnych turniejach a także niektórymi zawiłościami regulaminowymi co jest niezwykle ważna szczególnie przed startem naszych seniorów w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w nadchodzącą sobotę i niedzielę. Po tej ustnej rozgrzewce odbył się turniej w bule drużyn trzyosobowych (triplety) rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie 23 seniorek i seniorów.

W dniu 07.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Siódmy Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 20 zawodników (11 seniorek i 9 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MARTY, która w finale pokonała drużyną ALI a trzecie miejsce zdobyła drużyna STASIA. Przy słonecznej  pogodzie wszystko obyło się bez bólu.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 05-06.09.2022 roku po raz pierwszy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 35 seniorów (25 pań i 10 panów w tym cztery pary małżeńskie) uczestniczyło w wycieczce do Głuchołaz (Ośrodek BANDEROZA). Wszystko odbyło według ustalonego planu:

Pierwszy dzień pobytu grupy seniorów w Głuchołazach w ramach programu Trener Senioralny. Humory dopisują, apetyty też.

W dniu 01.09.2022 r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, w których po przeprowadzonej rozgrzewce dominującą częścią był turniej w bule (petanque) drużyn trzyosobowych ( triplety)  rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał  2 godziny. W zajęciach uczestniczyło 22 zawodników (17 seniorek i 5 seniorów). Zwyciężyła drużyna KRZYKI przed CENTRUM i drużyną DĄBIE. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

   

W dniu 31.08. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Szósty Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (ze względu na drobne spóźnienia „niektórych” seniorów nawet czteroosobowych) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe o miejsca. Uczestniczyło 22 zawodników (13 seniorek i 9 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną DANUSI. Przy bulowej pogodzie wszystko obyło się bez bólu.

W dniu 29.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”   w Parku Południowym odbył się  DRUGI TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło piętnaścioro seniorek i seniorów  i co najmniej tyleż samo kibiców, spacerowiczów parku (w tym grupa Koreańczyków i dwóch Gruzinów żywo zainteresowanych tą przyjazną seniorom grą plenerową). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy słonecznej pogodzie, zwyciężyła para senioralna TERESA2 i ANTONI, która wyprzedziła Halinkę i Stasia oraz Martę i Romka. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

Zapraszamy w dniu 28.09.2021 r. wtorek  godz.10  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodzinną ” seniorów do  udziału w dwu godzinnej zabawie - rywalizacji sportowej do Rodzinnego Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim. Rywalizacja - zabawa odbędzie się w trzech golfowych konkurencjach:

  1. MINIGOLF;
  2. STRZAŁY;
  3. GREEN (dokładność na greenie).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia chęci udziału w zajęciach poprzez swoich trenerów senioralnych do dnia 26.09.  do TS Janusza na nr tel. 608309283.

W dniu 22.09.2021 r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  przy niezbyt ładnej pogodzie i kiepskim stanie boisk (po całonocnym deszczu) w Parku Południowym odbył się PIERWSZY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło tylko ośmioro seniorek i seniorów (chyba pogoda ich przestraszyła). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz z pokazującym się pod koniec rywalizacji słoneczkiem zwyciężyła para senioralna EWA i STAŚ, która wyprzedziła Teresę3 i Zygmunta oraz Alę i Elę. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W sobotnie przedpołudnie 18. września grupa seniorów wraz trenerami Wojtkiem i Grzegorzem pod okiem przewodniczki miejskiej Joanny Kanclerskiej zwiedzali dzielnicę Psie Pole.
Mimo nie najlepszej pogody humory i ciekawość seniorów dopisały. Zwiedzaliśmy rynek, kościół, zespół szkół lotniczych oraz inne ciekawe zakątki.
Wycieczka minęła szybko, wszyscy byli zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 15.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIESIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej singlowy  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 14 najlepszych graczy z dotychczasowych 10 Turniejów i Prologu.  Zawody rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Przy fantastycznej  pogodzie i „bez bólu” zawody wygrał Zygmunt który w finale pokonał Antoniego 8:6 a kolejne miejsce zdobyła Magda, która w meczu o trzecie miejsce pokonała 7:4 Elę.

W dniu 14.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  najbardziej aktywni seniorzy uczestniczyli w zajęciach w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa. Przy słonecznej pogodzie podczas prawie 2-godzinnych zajęć wykonali golfową rozgrzewkę (patrz foto) i praktycznie poznali arkana tej  olimpijskiej  dyscypliny sportowej jak i rywalizowali w mini golfa. Wszyscy  sportowo zmęczeni ale i zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu czekamy na kolejne golfowe spotkania senioralne.
ZAPRASZAMY również na FINAŁOWY DZIESIĄTY LETNI TURNIEJ SŚzBbB, który odbędzie się w środę (15.09) godz. 11. Odbędzie się rozdanie nagród i dyplomów za cały cykl LETNI. Następne turnieje już w ramach cyklu JESIENNEGO będą odbywały się systematycznie w każdą środę  od 22 września w godzinach 11-13 w Parku Południowym (przy Chopinie) w zależności od panujących obostrzeń  i  warunków pogodowych.

Grupa JAGODNO jak zwykle bardzo aktywna. Poza regularnymi spacerami nordic walking w otoczeniu różnobarwnej natury spotykamy się na grupowych zajęciach z boule'ami, a nawet przy grillu. Aktywność fizyczna, która jest dla uczestników priorytetem przeplatana jest integracją. Dbamy o to, by nikt w grupie nie czuł się samotny. Grupie zazwyczaj towarzyszy dobry humor, a wszelkie troski znikają podczas spacerów i geloterapii (terapii śmiechem). Bierze się to z przekonania, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres i usprawnia koncentrację uwagi. Jesteśmy uważni na siebie, co przekłada się na poczucie, że każda osoba w grupie jest tak samo ważna. Spotkania z seniorami z Jagodna mają na celu kompleksowe działanie; począwszy od aktywności fizycznej, poprawy sprawności ruchowej, po wzmocnienie dobrostanu psychicznego.
Trener senioralny Monika Wiktorowicz-Sosnowska 

Zapraszamy wrocławskich seniorów do zwiedzania ciekawych miejsc na Psim Polu w dniu 18. września (sobota) - zbiórka godz.10 przy pomniku z Psami. Oprowadzać nas będzie licencjonowana przewodniczka pani Joanna Kanclerska.
Zapisy u trenerów senioralnych do dnia 16. września.

W dniu 08.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 17 graczy (5 trójek i 1 dwójka).  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy słonecznej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna MIX1 przed KRZYKI1 i U3WUWr. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

W dniach 04-05.09.2021r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  seniorzy z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA w BULE (Petanque) w sobotę – par, w niedzielę - trójek.
Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” po prawie 6 godzinnych bojach każdego dnia seniorzy (grający i kibicujący) poznali arkana gry w profesjonalną petanque i poznali, jak i czy daleko nam jeszcze, do mistrzów z SOKOŁA i PETANKI Wrocław  Jedliny Zdroju, Gorc, Wałbrzycha, Warszawy czy nawet z FRANCJI.
Dowiedzieliśmy się, mówiąc żartobliwie, że nie jesteśmy jeszcze bularzami tylko kulaczami i  gramy „chińszczyzną”.

W dniu 01.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się ÓSMY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 18 graczy (6 trójek) i co najmniej tyluż kibiców tej przyjaznej seniorom (i nie tylko) gry plenerowej.  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna KRZYKI przed PRZEDMIEŚCIEM i PSIM POLEM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

WYNIKI ÓSMEGO LETNIEGO TURNIEJU  SŚzBbB

  1. KRZYKI (Jadzia1, Jadzia2, Stasia) 5-7             - po 10pkt.
  2. PRZEDMIEŚCIE (EWA1, IRENA1, STAŚ1)    5-7             - po 8 pkt.
  3. PSIE POLE (Krysia3,Krysia4, Teresa5) 5-6             - po 6 pkt.
  4. MIX WRO(Basia, Teresa1, Antoni1) 5-6            - po 4 pkt.
  5. BARTOSZOWICE (Beata, Janek, Tadeusz3 5-4           - po 3 pkt .
  6. U3WUWr (Grażyna1,Grażyna2,Krysia1) 5-0           - po 2 pkt.