Blue Flower


Niespełna dwa tygodnie pozostały do VI Memoriału Adama Wójcika, który odbędzie się w dniach 12-13 września w Hali Orbita! Przedstawiamy szczegóły dotyczące turnieju.
Tegoroczna obsada Memoriału jest najsilniejszą z dotychczasowych – w zmaganiach wezmą udział WKS Śląsk Wrocław, Hapoel Tel Awiw, BC Prometey i King Szczecin.
W Hali Orbita zobaczymy więc obecnych mistrzów Polski, czyli drużynę King Szczecin. W czerwcu szczecinianie walczyli ze Śląskiem o złoty medal i ta walka zakończyła się dla nich zwycięsko. We wrześniu zespół trenera Arkadiusza Miłoszewskiego ponownie pojawi się we Wrocławiu podczas VI Memoriału Adama Wójcika.
Oprócz mistrza Polski na memoriale będziemy również gościć aktualnego wicemistrza Izraela, Hapoel Tel Awiw. Zespół ten rywalizował ze Śląskiem w poprzednim sezonie w fazie grupowej EuroCupu i oba spotkania zakończyły się wygraną zespołu z Tel Awiwu. Hapoel toczył zaciętą walkę o mistrzostwo Izraela z euroligowym Maccabi, jednak musiał uznać wyższość rywala, który zwyciężył w serii 2:1. W nadchodzącym sezonie Hapoel ponownie zagra w EuroCupie.
Stawkę uzupełni rewelacja poprzedniego sezonu EuroCupu, ukraińskie Prometey. Zespół ten imponował od początku poprzedniego sezonu i ostatecznie dotarł aż do półfinału, gdzie uległ Turk Telekom Ankara 74:76. Prometey zagra w EuroCupie również w nadchodzącym sezonie, a Memoriał będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem tych rozgrywek (4 października). Dla trenerów i zawodników wydarzenie będzie znakomitą szansą do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem rozgrywek, a dla kibiców WKS-u pierwszą możliwością, by na żywo zobaczyć nowy zespół Śląska. Memoriał Adama Wójcika to jednak przede wszystkim okazja, by wspomnieć tego wybitnego zawodnika reprezentacji Polski i Śląska Wrocław. Jak co roku, organizacja turnieju imienia Adama Wójcika to wyraz szacunku oraz pamięci o niezwykłym koszykarzu i człowieku, jakim był popularny “Oława”.
Podobnie jak przed rokiem, polskie drużyny podczas Memoriału zmierzą się z zagranicznymi. Poniżej prezentujemy pełen plan meczów:

Wtorek, 12 września 2023:
16:00 - King Szczecin vs BC Prometey
19:00 - WKS Śląsk Wrocław vs Hapoel Tel Awiw

Środa, 13 września 2023:
16:00 - King Szczecin vs Hapoel Tel Awiw
19:00 - WKS Śląsk Wrocław vs BC Prometey

VI Memoriał Adama Wójcika zostały dofinansowany przez Gminę Wrocław. Telewizja Polsat jest sponsorem VI Memoriału Adama Wójcika. Wszystkie mecze turnieju obejrzysz w sportowych kanałach Polsatu. Bilety na turniej można kupić w serwisie Abilet.pl.

W minioną sobotę trener Daniel wraz ze swoimi podopiecznymi wybrali się na stadion aby kibicować drużynie Śląska Wrocław w meczu z Piastem Gliwice. Dzieci z pełnym zaangażowaniem dopingowali swoich idoli a spotkanie zakończyło się zwycięstwem aktualnego lidera tabeli z Wrocławia. Po końcowym gwizdku młodzież wraz ze wszystkimi kibicami podziękowali piłkarzom za wspaniałe emocje, które im dostarczyli.

W ostatnią sobotę nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie, na którym Śląsk mierzył się z Piastem Gliwice. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem gospodarzy, dzięki czemu utrzymali oni pozycję lidera ekstraklasy. Najmłodsi kibice mogli przed meczem oraz w jego przerwie skorzystać z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów osiedlowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji: boisko do badmintona, bramkę celnościową, 2 stoły do piłkarzyków, 2 tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Frekwencja dopisała a kibice swoim dopingiem pomogli piłkarzom w osiągnięciu ostatecznego zwycięstwa.

Na ostatnich zajęciach dzieci i młodzież z wrocławskiego osiedla Pawłowice spróbowała swoich sił w tenisie stołowym. Trener Mikołaj Kaczmarek wprowadził nową dyscyplinę sportu, aby urozmaicić swoje treningi osiedlowe. Podopiecznym animatora bardzo to się spodobało. Uczestnicy zajęć zapowiedzieli, że z wielką chęcią i zapałem będą grać w przyszłości w popularnego ping-ponga. Poniżej kilka zdjęć z zajęć trenera.

Za nami kolejny piknik/festyn - tym razem byliśmy partnerami Rady Osiedla Grabiszyn i spotkaliśmy się w dniu 10 września w Parku Grabiszyńskim przy pięknej pogodzie odwiedziła nasze stanowiska rekordowa liczba osób, były to całe rodziny. Trenerzy osiedlowi i senioralni oprócz tematycznych warsztatów (bule, nordic walking ,pomiar ciśnienia, stanowisko rehabilitacyjne) uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w : grze w mini piłkę nożną, strzelaniu na celność z łuku i do specjalnej bramki, rzutach do celu kółkami ringo i woreczkami, grze w badmintona, dart. Łącznie w niedzielę wzięło udział ponad 950 uczestników. W trakcie trwania pikniku odbyły się także pierwsze warsztaty w Fistball ,które poprowadziła reprezentantka Polski w tej dyscyplinie Kinga Gugszcza. Tutaj galeria zdjęć z festynu.

Podczas meczu ligowego Śląska z Jagiellonią Białystok nie mogło zabraknąć atrakcji przygotowanych przez trenerów osiedlowych i senioralnych. Na stanowiskach można było zagrać w piłkarzyki i ringo, postrzelać z łuku i do bramki, porzucać do darta. Stanowiska byli licznie odwiedzane przez kibiców w każdym wieku, którzy opuszczali stadion w świetnych nastrojach po wygranej Śląska 2:1. Zapraszamy na kolejny mecz na nasze stanowiska, najbliższy 23-go września z Piastem Gliwice.

W nowej hali sportowej KGHM Ślęza Arena odbyła, się druga edycja Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży, w której wzięło udział prawie 250 młodych ludzi z wrocławskich szkół i szkół specjalnych dla osób z niepełnosprawności. Wszyscy byli równi, razem startowali w wielu dyscyplinach sportowych i razem stanęli na podium. Bartłomiej Skrzyński, który przez całe swoje życie walczył o społeczeństwo bez barier – niestety już 3 lata go wśród nas nie ma – byłby bardzo dumny, że wrocławska młodzież jest tak otwarta na swoich niepełnosprawnych rówieśników! 

W dniu 27.09.202r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny,” 8 seniorów (IRENA, KRYSTYNA, KRYSIA, STENIA, BOŻENKA, ZENEK, ANDRZEJ i STAŚ) z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego zorganizowała TURNIEJ w bule w ramach DRUGIEJ INTEGRACYJNEJ WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2023 na obiekcie Ślęzy. Po uroczystym otwarciu Olimpiady, niespodziewanie nasze stanowisko PETANKI w pierwszej kolejności odwiedziła grupa osób oficjalnych z Panem PREZYDENTEM i PRZEWODNICZAYM RADY MIASTA na czele, którzy rozegrali krótki mecz inauguracyjny zakończony wynikiem 1:3. Nie wynik był jednak najważniejszy ale dla nas zaangażowanych SENIORÓW był to olbrzymi wyraz wsparcia i szacunku dla naszej działalności przez władze naszego miasta. DZIĘKUJEMY. W rozpoczętym po tej niespodziewanej wizycie TURNIEJU uczestniczyło 20 drużyn dwuosobowych (dublety) łącznie 40 zawodników (z  7 wrocławskich szkół). Po ponad dwugodzinnej rywalizacji na czterech bulodromach (systemem pucharowym) w TURNIEJU zwyciężyły ZUZIA i BASIA ze SP nr44 (na zdjęciu z seniorami) przed Michałem i Dominikiem ze SP nr10 i Marcinem z Jakubem ze SP nr 98.

W dniu 21.09.2023r. (czwartek) przy jeszcze letniej pogodzie, 20-osobowa grupa seniorów (13 Pań i 7 Panów ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na dzisiejszych zajęciach gościła 5-osobową grupą miłośników petanki ze SP 104 Wrocław ( Pani Małgorzata – nauczyciel, wychowawca i czwórka jej podopiecznych = JULIA, KAROLINA, ANASTAZJA i DAMIAN ), oraz wychowawczynie Panie Ola i Grażyna z piątką podopiecznych Stowarzyszenia „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami - MARYSIA,GOSIA, MACIEK, JACEK i PAWEŁ.
Kapitanami sześciu zintegrowanych drużyn zostały najbardziej zaangażowane seniorki SŚzBbB – STENIA, IRENKA,MIRKA, BOŻENKA, BASIA i JOLA. Po obowiązkowej rozgrzewce i odśpiewaniu ANASTAZJI urodzinowego STO LAT odbył się Turniej rozegrany systemem każdy z każdym, w którym zwyciężyła drużyna STENI z MARYSIĄ (Ostoja) i DAMIANEM (SP 104) BRAWO!!! przed drużyną MIRKI z ANASTAZJĄ (SP 104) i PAWŁEM (Ostoja) .

Po wczorajszym Turnieju Przygotowawczym (18 seniorek i seniorów), dzisiaj 20.09.2023r. przy pięknej letniej pogodzie, rozegraliśmy FINAŁOWY (wyżej punktowany) Dziewiąty Letni Turniejem „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju uczestniczyło 25 zawodników (17 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn, oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego w tym redaktorka TVP3 Wrocław.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym. w dwu grupach i mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła znowu (BRAWO!) drużyna z PSIEGO POLA w tym samym składzie co na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach: IRENKA2, KRYSTYNA2 i EWA2 przed drużyną z BORKA i drużyną NOWEGO DWORU Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z nagrodami (ufundowanymi tym razem przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy) - DZIĘKUJEMY.

W dniu 13 września przy letniej pogodzie w ramach "Wrocławskich Dni Seniora" rozegraliśmy na Parku Południowym IV Senioralne Mistrzostwa Wrocławia w Petanque, czyli popularne "bule". W turnieju uczestniczyła rekordowa ilość zawodników 44 (33 seniorki i 11 seniorów), a także kilkudziesięciu spacerowiczów, którzy z uwagą obserwowali zawody. Oprócz sportowych emocji, czekały na seniorów także liczne gadżety i nagrody ufundowane przez Wrocławskie Centrum Seniora.

1 września to nie tylko początek szkoły ale także powrót naszych seniorów. Po zasłużonym urlopie, z pełną nową energią wracają na cotygodniowe spotkania z trenerami senioralnymi. Dla trenera Krzysztofa oprócz aktywności  fizycznej ważne są także aspekty psychiczne, takie jak wspólne przebywanie w grupie i dużo uśmiechu. Chętnych do wzięcia udziału trener Krzysztof serdecznie zaprasza na Sępolno i na ulicę Kasprowicza.

W dniu 13.09.2023r. przy letniej pogodzie w RAMACH WROCŁAWSKICH DNI SENIORA rozegraliśmy IV Senioralne Mistrzostwa Wrocławia w Petanque (BULE), który był zarazem Ósmym Letni Turniejem „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyła rekordowa ilość zawodników 44 (33 seniorki i 11 seniorów) oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych, ale ze względu na olbrzymią frekwencję (aby wszyscy chętni mogli zagrać) musieliśmy tworzyć drużyny czteroosobowe (limit - 12 drużyn). Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca.
Jak zwykle była z nami również niezawodna telewizja SPORTGAME (DZIĘKUJEMY Kurt) – i nasze zmagania do obejrzenia na ich internetowej platformie.
Po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSIEGO POLA w składzie IRENKA2, KRYSTYNA2 i EWA3 przed pierwszą drużyną Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego (UTWUWr.) i drużyną NOWEGO DWORU. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z nagrodami (ufundowanymi przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora) dla wszystkich uczestników TURNIEJU, które uroczyście wręczał Dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora - DZIĘKUJEMY.

W dniu 12.09.2023r. (wtorek) przy typowo letniej pogodzie, 18-osobowa grupa seniorów (11 Pań i 7 Panów ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na dzisiejszych zajęciach gościła 7-osobową grupą miłośników petanki ze SP 104 Wrocław ( Pani Małgorzata – nauczyciel, wychowawca i szóstka jej podopiecznych dwie JULIE, KAROLINA, ANASTAZJA, DAMIAN i MICHAŁ), którzy byli kapitanami zintegrowanych drużyn trzyosobowych (TRIPLETY).
Po obowiązkowej rozgrzewce odbył się turniej rozegrany systemem każdy z każdym, w którym zwyciężyła drużyna MICHAŁA z seniorkami MIRUSIĄ i ELĄ przed drużyną ANASTAZJI i drużynami DAMIANA i KAROLINY.
 

W dniu 10.09.2023r. (niedziela) przy letniej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” - wrocławskiego SZS, grupa 10 seniorów z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)” przeprowadziła warsztaty i przeprowadziła i rozegrała Turniej Senioralny na murawie w Parku Grabiszyńskim. Chętnych do gry i nauki było sporo.
Turnieje był turniejem drużyn dwu osobowych (5) rozegrany systemem pucharowym. Po ponad godzinnej rywalizacji wygrała para małżeńska – STENIA i ZENEK (Król Parkietu - Dyskoteki piątkowej Radia POGODA) z Nowego Dworu przed Teresą3 i Tadeuszem i Jolą i Józkiem. Nagrody wręczyła przedstawicielka- organizatora festynu Rady Osiedla GRABISZYN-GRABISZYNEK a zarazem Przewodnicząca Klubu Seniora (Na Blacharskiej) Pani Maria – dziękujemy.
Należy nadmienić, że po raz kolejny nasze rozgrywki odwiedził Prezydent Wrocławia – dziękujemy za wsparcie dla naszej działalności.
ZAPRASZAMY na kolejne spotkania z wrocławską senioralną petanką we wtorek (12.09 – godz 9.30) zajęcia integracyjne z dziećmi ze SP Specjalnej nr 104 (Wrocław – Krzyki) i w środę (13.09 godz. 11.00) na ÓSMY TURNIEJ Senioralne Środy z Bulami bez Bólu, który jest zarazem CZWARTYMI MISTRZOSTWAMI WROCŁAWIA SENIORÓW w BULE (Triplety - w wrocławskim Parku Południowym). ZAPRASZAMY.

W dniu 07.09.2023r. (czwartek) przy upalnej, letniej pogodzie, 32 osobowa grupa seniorów (23 Panie i 9 Panów) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na dzisiejszych zajęciach gościła w pierwszej części zajęć trenera i czołowego zawodnika sekcji paraolimpijskiej BOCCIE (dyscypliny – „petankopodobnej”) z WZSN START Wrocław, celem przedstawienia i zaproponowania integracji środowiska paraolimpijskiego ze środowiskiem senioralnym na bazie PETANQUE - BOCCIE. Szóstka seniorów rozegrała pokazowe mecze z gośćmi – i omówiliśmy podstawy dalszej współpracy.
W drugiej części zajęć odbył się TURNIEJ BULE z udziałem ośmiu drużyn czteroosobowych (32 zawodników) systemem każdy z każdym w dwóch czterodrużynowych grupach i mecze o miejsca, w którym zwyciężyła drużyna MIRKI z Elą1, Teresą2 i Zygmuntem.
 

W dniu 06.09.2023r. (jak zwykle w środę) przy pięknej w tym tygodniu pogodzie ( po powrocie z udanej wycieczki wrocławskich seniorów do Głuchołaz) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” rozegraliśmy Siódmy Letni Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju uczestniczyło 26 osób (17 seniorek i 9 seniorów) oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego.
Siódmy Letni Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych (dwie 4-osobowe) rozegrany systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca. Wszystkie drużyny były dzisiaj dobierane na podstawie losowania przed turniejem.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ZENKA z DANUSIĄ i KRYSIĄ przed drużynami STASIA oraz drużyną MIRUSI. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i słodkimi nagrodami na zakończenie turnieju (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy) dla pierwszych trzech drużyn i nagrodą pocieszenia dla ostatniej.

W dniach 04-05.09.2023 roku po raz kolejny Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zorganizował w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” dwudniową wycieczkę sportowo - rekreacyjną - 45 seniorek i seniorów do Głuchołaz (Ośrodek BANDEROZA).
Wszystko odbyło według ustalonego planu:
Pierwszy dzień:

W sobotę na Tarczyński Arena gościliśmy w sektorze rodzinnym podczas wygranego meczu Śląska Wrocław. Nasze miasteczko cieszyło się jak zwykłe bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych wrocławian. Przygotowaliśmy 8 stanowisk, odwiedziło nas ponad 350 osób. Zapraszamy na kolejne miasteczko w w dniu 3 października.

 

W dniu 02.09.2023r. (sobota) przy letniej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” - wrocławskiego SZS, grupa 7 seniorów z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)” przeprowadziła warsztaty i przeprowadziła i rozegrała dwa turnieje ( dziecięcy – soft petanka i dla dorosłych – petanka) na murawie w podwrocławskich Iwinach. Chętnych do gry i nauki było sporo, turnieje był turniejami drużyn dwuosobowych rozegrany systemem każdy z każdy. Po dwugodzinnej rywalizacji w turnieju dzieci zwyciężyła drużyna MARTYNKI z MARYSIĄ przed drużynami ZUZI i POLI oraz MAĆKA i WOJTKA. Wśród dorosłych wygrała OLA z synem TOMKIEM z Iwin - BRAWO (nauka nie poszła w las). Nasze drużynę zajęły drugie – STENIA i ZENEK, czwarte KASIA i STAŚ i szóste – ANDRZEJ z JANUSZEM.
NAGRODY wszystkim uczestnikom Turnieju wręczyli przedstawiciele Sołectwa Iwiny.
ZAPRASZAMY na kolejne spotkania z wrocławską senioralną petanką w środę (6.09 godz. 11.00) SIÓDMY TURNIEJ Senioralne Środy z Bulami bez Bólu i oczywiście na CZWARTE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SENIORÓW w BULE (Triplety środa - 13.09. godz 11), oba we wrocławskim Parku Południowym.
ZAPRASZAMY.

W dniu 30.08.2023r. (jak zwykle w środę) przy niepewnej w tym tygodniu pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” rozegraliśmy Szósty Wakacyjno/Letni Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju pomimo WAKACJI uczestniczyło 20 seniorów (11 seniorek i 9 seniorów) oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego.
Szósty wakacyjno/letni turniej był turniejem drużyn trzyosobowych (dwie 4-osobowe) rozegrany systemem każdy z każdym. Wszystkie drużyny dobierały się same przed Turniejem.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna JOLI z MIRKĄ i TADEUSZEM przed drużynami TERESY oraz drużyną JURKA. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i słodkimi nagrodami na zakończenie TURNIEJU (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

W dniu 3 września (sobota) w Centrum Handlowym Pasaż Grunwaldzki mieliśmy możliwość promowania działań WSZS - programów, które będziemy realizować w 2023 - Kalendarz Imprez Sportowych, Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Basketmania, Warsztaty z Fistballem, I Integracyjna Olimpiada Młodzieży.
Odwiedziła nas także TVP3 Wrocław - dział sportowy redaktor Arkadiusz Dziubek - relacja w programie sportowym w poniedziałek TVP3.

W ramach podsumowania wakacji 2022 dzieciaki z SP 96 wraz z trenerką Patrycją podbiły górę Ślężę. Nie zabrakło śmiechu, potu, bólu nóg i słońca. 
Powodzenia w nowym roku szkolnym!
 

Jesienne treningi osiedlowe przy SP 58 cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak co roku zorganizowane jest na boisku sztuczne oświetlenie, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą w dobrych warunkach uczestniczyć w jesiennych treningach programu Trener Osiedlowy.
Program ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród wrocławskich dzieci i młodzieży.

W niedzielę Śląsk Wrocław zmierzył się z Wisłą Płock. Mecz przysporzył wiele emocji kibicom. Były niewykorzystane sytuacje, rzuty karne, bramki. Ostatecznie mecz zakończył się sukcesem dla gospodarzy 3:1.

W dniu 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie w Parku Grabiszyńskim (polana przy G. Żołnierza) odbył się Piknik /Festyn. Podczas niedzielnej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny ( dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji, między innymi :
- warsztaty nordic walking, z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez instruktora
- warsztaty gry w bule z możliwością uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez instruktora
- warsztaty gry w Fistball na specjalnie przygotowanym boisku z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez trenera
- warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej ( trzy fantomy + ratownik medyczny)
- gra planszowe
- rozgrywki w mini piłkę nożną i unihokeja na specjalnie przygotowanych boiskach
- rekreacyjny tor przeszkód
- gra w piłkarzyki na dwóch stołach
- badminton
- rodzinne narty
- rekreacyjny tor przeszkód z możliwością strzelania z łuku.

W trakcie trwania pikniku, który trwał ponad 5 godzin odwiedzało nasze stanowiska wiele osób. Dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe gadżety związane z programem „Wrocławski Trener Osiedlowy i Trener Senioralny” oraz zdrowe owoce. W Pikniku, który miał na celu promocję programów oraz aktywne spędzanie czasu wolnego przez wrocławian z całymi rodzinami udział wzięło ponad 1 200 uczestników.
Tutaj bogata galeria zdjęć.

Trener Mikołaj Kaczmarek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na niedzielny mecz Ekstraklasy.
Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1. Grupa wyszła ze Stadionu Wrocław w doskonałych humorach i z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnych interesujących oraz wartych zobaczenia na żywo z perspektywy trybun wydarzeń sportowych na tym obiekcie.

Pogoda sprzyja zajęciom sportowo-rekreacyjnym na terenach zielonych i boiskach przyszkolnych, które proponują tym najmłodszym i tym najstarszym trenerzy osiedlowi i senioralni.
Oprócz regularnie prowadzonych zajęć trenerzy aktywnie włączają się do pomocy przy organizacji festynów i pikników przygotowanych przez Wrocławskie Rady Osiedli. W piątek 24 września byliśmy na stadionie sportowym przy ulicy Lotniczej, gdzie swój festyn zorganizowała Rada Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn.
Trenerzy przygotowali różnorodne aktywności dla najmłodszych i najstarszych wrocławian, tutaj relacja zdjęciowa.
Kolejna impreza w niedzielę 26 września, spotykamy się w Parku Grabiszyńskim wspólnie z Radą Osiedla Grabiszyn.

Trener Mikołaj Kaczmarek tym razem udał się na mecz Pucharu Polski. Widowisko zakończyło się niestety porażką gospodarzy 0:1. Mimo tego wszyscy uczestnicy wyjścia patrzą optymistycznie w przyszłość. Grupa wciąż będzie na Stadionie Miejskim wspierać swoich ulubieńców w kolejnych spotkaniach.

Trener Mikołaj Kaczmarek aby urozmaicić swoje zajęcia zorganizował dodatkowy trening na siłowni plenerowej. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił i zapoznać się z popularnymi stanowiskami przeznaczonymi na wszystkie partie mięśni. Oprócz dobrej zabawy wszyscy podopieczni animatora nauczyli się w odpowiedni oraz przede wszystkim bezpieczny sposób korzystać z danych urządzeń.

Trenerka Kasia wybrała się z młodzieżą na mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa.
Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie Śląsk strzelił bramkę. Mecz zakończył się z wynikiem 1:0 dla nas.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania naszej drużyny.

Mimo końca wakacji, zajęcia z trenerem osiedlowym przy ul Zaporowskiej nadal trwają. Uczestnicy zapraszają do wspólnych aktywności i spędzania czasu na boisku przy ulicy Zaporowskiej. Jak widać na zdjęciu nastroje i dobra atmosfera dopisuje.

Na Nowym Dworze teren do zabaw i gier jest dość spory poza bieżnią, sztucznym boiskiem , małymi boiskami tartanowymi mamy miejsce do gry w bule , trochę trawy tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza rzecz jasna grami zespołowymi , bawimy się skakankami , badmintonem, tenisem , frisbee, przeciąganie liny. To, na co Wy macie w danym momencie ochotę. U mnie nie zajęciach nie ma podziału na lepszych i gorszych - każdy jest równy, a umiejętności schodzą na dalszy plan - liczą się chęci i dobra zabawa.

 We wrześniu zajęcia odbywają się w godzinach pon 15-18 wtorek 15-19 środa 15-18 na boiskach ZS nr 20 przy ulicy Kłodnickiej. Głównie przychodzą chętni do pogrania w streetball'a oraz piłkę nożną. Na razie pogoda dopisuje, oby tak dalej! Trener osiedlowy Wiesław Kozaczuk

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował kolejne wyjście, tym razem na hitowy mecz rozgrywek Ekstraklasy. Spotkanie było interesujące, stało na wysokim poziomie. Zakończyło się wygraną Śląska Wrocław 1:0.
Młodzieży bardzo podobają się zarówno zajęcia animatora jak i tego typu dodatkowe formy spędzania czasu.
Liczna grupa zapowiedziała, że pojawi się znów niebawem na Stadionie Miejskim przy okazji wielu ciekawych wydarzeń.

Podczas jednego z wrześniowych treningów w ramach programu Trener Osiedlowy trenerzy Michał i Daniel wymyślili dla swoich podopiecznych tor przeszkód mający na celu sprawdzenie ich motorycznych zdolności oraz ogólnej sprawności fizycznej.
Uczestnicy jeden po drugim mieli do pokonania krótki tor w jak najkrótszym czasie, jednocześnie zwracając uwagę na poprawność wykonywanych na poszczególnych stacjach ćwiczeń. Każdy miał jedną próbę bez pomiaru czasu, żeby zapoznać się z torem oraz dwie próby mierzone.
Po kilku tygodniach treningów trenerzy mają w planach ponowić pomiary i przekazać rezultaty zainteresowanym :)
Tutaj relacja zdjęciowa.

Informujemy, że ponownie mamy możliwość chodzenia na mecze Śląska Wrocław w koszykówce.
Listę osób proszę wysyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przynajmniej 4 dni przed meczem.

W dniu 29.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 4 seniorów (IRENA, KRYSTYNA, KRYSIA i STAŚ) z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego zorganizowała TURNIEJ w BULE w ramach PIERWSZEJ INTEGRACYJNEJ WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2022 na obiekcie Ślęzy - Psie Pole (Bulodromy). W turnieju uczestniczyło 20 trzyosobowych drużyn (tripletów) łącznie 60 zawodników (z wrocławskich szkół). Po ponad dwugodzinnej rywalizacji na sześciu bulodromach (systemem pucharowym) w turnieju zwyciężyli CELINA, KONRAD, TOMEK ze Społecznej SP z Oddziałami Integracyjnymi Amigo.

W dniu 28.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się PIERWSZY JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn dwuosobowych (dublety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 8 zespołów (11 seniorek i 6 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna NINA, TERESA2, która wyprzedziła drużynę STASIA i ZYGMUNTA i drużynę IRENY2 i KRYSTYNY2. Przy rzęsistym deszczu udało nam się zakończyć TURNIEJ i wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  I Jesiennego TURNIEJU

Podczas festiwalu Rady Osiedla Psie Pole - Zawidawie, w sobotę 24 września Wrocławski Szkolny Związek Sportowy razem z Trenerami Osiedlowymi i Trenerami Senioralnymi zorganizował wiele atrakcji sportowych dla dzieci i młodzieży oraz turniej w bule dla seniorów.

W dniu 24.09.2022r. (sobota) na Osiedlu im. B. Krzywoustego przy sporym zainteresowaniu mieszkańców Psiego Pola, w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się OTWARTY TURNIEJ drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym z nauką gry PETANQUE i BOCCE , który trwał ponad 2 godziny.
W turnieju zwyciężyła drużyna międzynarodowa – MARIUPOL, w której grała ukraińska para małżeńska, którą wzmocnił Stanisław z GAJu przed drużyną TRENERÓW Senioralnych i drużyną INFLANCKA.
Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

W dniu 22.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których wilczą częścią był Turniej Towarzyski Bule (TRIPLETY) drużyn trzyosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie ponad 20 seniorek i seniorów. W Turnieju ponownie zwyciężyła drużyna DANUSI – co za seria (Danusią z Mirką wymieniły Zygmunta na Stasia i znowu zwycięstwo), przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną GOSI. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:   

WYNIKI  TURNIEJU

W dniu 21.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DZIEWIĄTY Finałowy Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety)  a rozegrany systemem każdy z każdym . Pomimo porannych deszczy i kiepskiej pogody uczestniczyło 15 zawodników (8 seniorek i 7 seniorów) . Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna DANUSI, która wyprzedziła drużynę IRENY2  i drużynę STASIA. Przy rozjaśniającym się niebie wszystko obyło się bez bólu.

WYNIKI  IX Letniego TURNIEJU

W dniu 15.09.2022r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 11 seniorów z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego uczestniczyła w TURNIEJU zorganizowanym  w ramach DNI SENIORA WROCŁAW 2022 w BULE (Petanque) na Psim Polu (Bulodromy - Osiedle B.Krzywoustego). Prawie czterogodzinny turniej tripletów zorganizowało Wrocławskie Centrum Seniora  (z WCRS) a konkretnie działająca tam GRUPA REKREACYJNO – SPORTOWA (pod kierunkiem Danusi i Jacka).

Przedstawiciele NASZEJ GRUPY zajęli następujące miejsca w TUNIEJU:

W dniu 14.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się ÓSMY Letni TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) - był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) a rozegrany został systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 22 zawodników (14 seniorek i 8 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO, która wyprzedziła drużynę BASI i drużynę DANUSI. Przy przyjaznej bularzom pogodzie wszystko obyło się bez bólu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 10-11.09.2022r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” seniorzy z grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli już po raz drugi w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA 2022 w BULE (Petanque) w sobotę – triplety (drużyny trzyosobowe), w niedzielę – dublety (drużyny dwuosobowe).
W sobotę przy przychylnej pogodzie (nie padało) i „bez bólu” trzy NASZE DRUŻYNY:
SŚzBbBPsiePole – Irena, Krystyna i Tadeusz -5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBBorek - Danusia, Mirka i Grześ; 5 meczów 2 zwycięstwa;
SŚzBbBKrzyki - Staś, Antoni, Zygmunt; 5 meczów 1 zwycięstwo;
po 6-godzinnych bojach zajęły odpowiednio 22 (najlepsze spośród drużyn nie posiadających punktów rankingowych w rankingu PFP – Polskiej Federacji Petanki), 24 i 26 miejsce na 27 startujących teamów.

W dniu 08.09.2022r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia w których uczestniczyli zaproszeni przez trenera przedstawiciele Klubu Petanka Wrocław. Podczas 15-minutowego wykładu opowiedzieli i odpowiedzieli na pytania uczestników zajęć związanych z historią wrocławskiej petanki , zasadami udziału w profesjonalnych turniejach a także niektórymi zawiłościami regulaminowymi co jest niezwykle ważna szczególnie przed startem naszych seniorów w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia w nadchodzącą sobotę i niedzielę. Po tej ustnej rozgrzewce odbył się turniej w bule drużyn trzyosobowych (triplety) rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał 2 godziny. W zajęciach uczestniczyło łącznie 23 seniorek i seniorów.

W dniu 07.09. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Siódmy Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (tripety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe. Uczestniczyło 20 zawodników (11 seniorek i 9 seniorów).

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MARTY, która w finale pokonała drużyną ALI a trzecie miejsce zdobyła drużyna STASIA. Przy słonecznej  pogodzie wszystko obyło się bez bólu.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni czekoladami, którymi z ochotą podzielili się z wszystkimi uczestnikami turnieju.

W dniach 05-06.09.2022 roku po raz pierwszy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” 35 seniorów (25 pań i 10 panów w tym cztery pary małżeńskie) uczestniczyło w wycieczce do Głuchołaz (Ośrodek BANDEROZA). Wszystko odbyło według ustalonego planu:

Pierwszy dzień pobytu grupy seniorów w Głuchołazach w ramach programu Trener Senioralny. Humory dopisują, apetyty też.

W dniu 01.09.2022 r. (czwartek) przy sporym zainteresowaniu seniorów  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, w których po przeprowadzonej rozgrzewce dominującą częścią był turniej w bule (petanque) drużyn trzyosobowych ( triplety)  rozegrany systemem każdy z każdym, który trwał  2 godziny. W zajęciach uczestniczyło 22 zawodników (17 seniorek i 5 seniorów). Zwyciężyła drużyna KRZYKI przed CENTRUM i drużyną DĄBIE. Wyniki TURNIEJU przedstawiały się następująco:

   

W dniu 31.08. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się Szósty Letni – Wakacyjny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (ze względu na drobne spóźnienia „niektórych” seniorów nawet czteroosobowych) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze finałowe o miejsca. Uczestniczyło 22 zawodników (13 seniorek i 9 seniorów). Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO przed drużyną ZYGMUNTA i drużyną DANUSI. Przy bulowej pogodzie wszystko obyło się bez bólu.

W dniu 29.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”   w Parku Południowym odbył się  DRUGI TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło piętnaścioro seniorek i seniorów  i co najmniej tyleż samo kibiców, spacerowiczów parku (w tym grupa Koreańczyków i dwóch Gruzinów żywo zainteresowanych tą przyjazną seniorom grą plenerową). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy słonecznej pogodzie, zwyciężyła para senioralna TERESA2 i ANTONI, która wyprzedziła Halinkę i Stasia oraz Martę i Romka. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

Zapraszamy w dniu 28.09.2021 r. wtorek  godz.10  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny ze Sportową Rodzinną ” seniorów do  udziału w dwu godzinnej zabawie - rywalizacji sportowej do Rodzinnego Centrum Golfa w Parku Grabiszyńskim. Rywalizacja - zabawa odbędzie się w trzech golfowych konkurencjach:

  1. MINIGOLF;
  2. STRZAŁY;
  3. GREEN (dokładność na greenie).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenia chęci udziału w zajęciach poprzez swoich trenerów senioralnych do dnia 26.09.  do TS Janusza na nr tel. 608309283.

W dniu 22.09.2021 r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  przy niezbyt ładnej pogodzie i kiepskim stanie boisk (po całonocnym deszczu) w Parku Południowym odbył się PIERWSZY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn dwuosobowych (deble) – łącznie w rozgrywce uczestniczyło tylko ośmioro seniorek i seniorów (chyba pogoda ich przestraszyła). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz z pokazującym się pod koniec rywalizacji słoneczkiem zwyciężyła para senioralna EWA i STAŚ, która wyprzedziła Teresę3 i Zygmunta oraz Alę i Elę. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W sobotnie przedpołudnie 18. września grupa seniorów wraz trenerami Wojtkiem i Grzegorzem pod okiem przewodniczki miejskiej Joanny Kanclerskiej zwiedzali dzielnicę Psie Pole.
Mimo nie najlepszej pogody humory i ciekawość seniorów dopisały. Zwiedzaliśmy rynek, kościół, zespół szkół lotniczych oraz inne ciekawe zakątki.
Wycieczka minęła szybko, wszyscy byli zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 15.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIESIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej singlowy  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 14 najlepszych graczy z dotychczasowych 10 Turniejów i Prologu.  Zawody rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczów). Przy fantastycznej  pogodzie i „bez bólu” zawody wygrał Zygmunt który w finale pokonał Antoniego 8:6 a kolejne miejsce zdobyła Magda, która w meczu o trzecie miejsce pokonała 7:4 Elę.

W dniu 14.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  najbardziej aktywni seniorzy uczestniczyli w zajęciach w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa. Przy słonecznej pogodzie podczas prawie 2-godzinnych zajęć wykonali golfową rozgrzewkę (patrz foto) i praktycznie poznali arkana tej  olimpijskiej  dyscypliny sportowej jak i rywalizowali w mini golfa. Wszyscy  sportowo zmęczeni ale i zadowoleni z aktywnie spędzonego czasu czekamy na kolejne golfowe spotkania senioralne.
ZAPRASZAMY również na FINAŁOWY DZIESIĄTY LETNI TURNIEJ SŚzBbB, który odbędzie się w środę (15.09) godz. 11. Odbędzie się rozdanie nagród i dyplomów za cały cykl LETNI. Następne turnieje już w ramach cyklu JESIENNEGO będą odbywały się systematycznie w każdą środę  od 22 września w godzinach 11-13 w Parku Południowym (przy Chopinie) w zależności od panujących obostrzeń  i  warunków pogodowych.

Grupa JAGODNO jak zwykle bardzo aktywna. Poza regularnymi spacerami nordic walking w otoczeniu różnobarwnej natury spotykamy się na grupowych zajęciach z boule'ami, a nawet przy grillu. Aktywność fizyczna, która jest dla uczestników priorytetem przeplatana jest integracją. Dbamy o to, by nikt w grupie nie czuł się samotny. Grupie zazwyczaj towarzyszy dobry humor, a wszelkie troski znikają podczas spacerów i geloterapii (terapii śmiechem). Bierze się to z przekonania, że spontaniczny śmiech pomaga odreagować stres i usprawnia koncentrację uwagi. Jesteśmy uważni na siebie, co przekłada się na poczucie, że każda osoba w grupie jest tak samo ważna. Spotkania z seniorami z Jagodna mają na celu kompleksowe działanie; począwszy od aktywności fizycznej, poprawy sprawności ruchowej, po wzmocnienie dobrostanu psychicznego.
Trener senioralny Monika Wiktorowicz-Sosnowska 

Zapraszamy wrocławskich seniorów do zwiedzania ciekawych miejsc na Psim Polu w dniu 18. września (sobota) - zbiórka godz.10 przy pomniku z Psami. Oprowadzać nas będzie licencjonowana przewodniczka pani Joanna Kanclerska.
Zapisy u trenerów senioralnych do dnia 16. września.

W dniu 08.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 17 graczy (5 trójek i 1 dwójka).  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy słonecznej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna MIX1 przed KRZYKI1 i U3WUWr. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

W dniach 04-05.09.2021r. (sobota – niedziela) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  seniorzy z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach WROCŁAWIA w BULE (Petanque) w sobotę – par, w niedzielę - trójek.
Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” po prawie 6 godzinnych bojach każdego dnia seniorzy (grający i kibicujący) poznali arkana gry w profesjonalną petanque i poznali, jak i czy daleko nam jeszcze, do mistrzów z SOKOŁA i PETANKI Wrocław  Jedliny Zdroju, Gorc, Wałbrzycha, Warszawy czy nawet z FRANCJI.
Dowiedzieliśmy się, mówiąc żartobliwie, że nie jesteśmy jeszcze bularzami tylko kulaczami i  gramy „chińszczyzną”.

W dniu 01.09.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  odbył się ÓSMY TURNIEJ LETNI „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Był to turniej drużyn trzyosobowych  – łącznie w rozgrywce uczestniczyło 18 graczy (6 trójek) i co najmniej tyluż kibiców tej przyjaznej seniorom (i nie tylko) gry plenerowej.  Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Przy ładnej pogodzie i „bez bólu” zawody wygrała drużyna KRZYKI przed PRZEDMIEŚCIEM i PSIM POLEM. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami.

WYNIKI ÓSMEGO LETNIEGO TURNIEJU  SŚzBbB

  1. KRZYKI (Jadzia1, Jadzia2, Stasia) 5-7             - po 10pkt.
  2. PRZEDMIEŚCIE (EWA1, IRENA1, STAŚ1)    5-7             - po 8 pkt.
  3. PSIE POLE (Krysia3,Krysia4, Teresa5) 5-6             - po 6 pkt.
  4. MIX WRO(Basia, Teresa1, Antoni1) 5-6            - po 4 pkt.
  5. BARTOSZOWICE (Beata, Janek, Tadeusz3 5-4           - po 3 pkt .
  6. U3WUWr (Grażyna1,Grażyna2,Krysia1) 5-0           - po 2 pkt.