Blue Flower

Mistrz Polski ze Śląskiem Wrocław ponownie zagra dla Trójkolorowych. Kodi Justice, 27-letni amerykański rzucający, podpisał kontrakt z klubem do końca sezonu. Witamy ponownie!


Choć kibice WKS-u doskonale znają Kodiego, przypomnijmy sobie, jak wyglądała dotychczasowa kariera naszego nowego-starego zawodnika. Po czterech latach występów dla Sun Devils i ukończeniu Arizona State University od 2018 roku nieprzerwanie występuje w Europie. Jego pierwszym przystankiem była rosyjska BC Parma, ale jeszcze w tym samym sezonie Justice przeniósł się do Zastalu Zielona Góra.
Kolejny sezon rzucający rozpoczął we włoskim Pallacanestro Trieste, gdzie jednak także nie dokończył rozgrywek – tym razem ze względu na początek pandemii. W listopadzie 2020 roku podpisał kontrakt z KK Zadar, z którym zdobył mistrzostwo oraz Puchar Chorwacji. W 48 spotkaniach Kodi notował średnio 10,6 punktu przy skuteczności zza łuku 42%.
3 września 2021 roku Justice podpisał kontrakt z WKS Śląskiem Wrocław. Wystąpił w 42 spotkaniach Energa Basket Ligi, w których notował średnio 10,4 punktu. Z kolei w 18 meczach 7DAYS EuroCup zdobywał 9,7 punktu na mecz. W decydującym o mistrzostwie, piątym finałowym meczu z Legią, trafił trzy z pięciu rzutów zza łuku i zapisał na swoim koncie 14 oczek.
Mistrzostwo Polski nie było jedynym powodem Kodiego do świętowania w ostatnich miesiącach. 27 października na świat przyszedł jego pierwszy syn, Maddox. Oczekując na narodziny dziecka rzucający nie związał się kontraktem z żadnym klubem, ale cały czas dbał o formę i trenował indywidualnie w Stanach Zjednoczonych.
Teraz, blisko pół roku po pamiętnych wydarzeniach w Hali Stulecia, Kodi Justice wraca do Wrocławia. Amerykanin podpisał kontrakt ze Śląskiem obowiązujący do końca sezonu. Witamy ponownie i życzymy wielu celnych trójek!