Blue Flower

Zaledwie dwa dni po wyraźnej przegranej z Kingiem Szczecin zawodników Śląska czeka kolejny trudny mecz w BKT EuroCup. We wtorkowe popołudnie wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z czarnogórskim Buducnost VOLI Podgorica. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Start rozgrywek zdecydowanie nie układa się po myśli Olivera Vidina i jego drużyny. Kontuzje nękające rozgrywających, kiepski styl gry zespołu i zaledwie dwie wygrane w sześciu pierwszych meczach sezonu. Po tym, jak Śląsk roztrwonił dużą przewagę w starciu z Cluj-Napoca, w ostatni weekend ponownie przegrał w Hali Orbita – tym razem aż 60:83 z Kingiem Szczecin.

Światełkiem w tunelu dla kibiców z Wrocławia może być zakontraktowanie nowego rozgrywającego – Frankie Ferrariego. Amerykanin wyląduje we Wrocławiu we wtorek i tym samym nie będzie mógł jeszcze pomóc drużynie w najbliższym meczu. Do stolicy Czarnogóry razem z zespołem poleciał za to Joe Bryant Jr., który zadebiutował już w EuroCupie w starciu z Cluj. Z powodu kontuzji niedostępni pozostają Jawun Evans i Łukasz Kolenda.

Znacznie lepiej od WKS-u zaczęła sezon drużyna z Podgoricy. W Lidze ABA Buducnost jest jedyną niepokonaną ekipą obok dwóch zespołów z Belgradu – Partizana i Crveny Zvezdy. W EuroCupie nasi najbliżsi rywale rozpoczęli zmagania od domowej wygranej z Lietkabelisem (76:65), a przed tygodniem nieznacznie ulegli Turk Telekom w Ankarze (77:79). Warto jednak zaznaczyć, że w tym spotkaniu Buducnost kilka minut przed końcem przegrywała 14 punktami, a o zwycięstwo biła się do ostatniej akcji.

Trenerem czarnogórskiej drużyny jest dobrze znany we Wrocławiu Petar Mijović, który poprowadził Śląsk w siedmiu meczach na początku sezonu 2021/22. Najtrudniejszym do zatrzymania przeciwnikiem może być McKinley Wright IV, 24-letni rozgrywający, który jeszcze przed rokiem grał w NBA w barwach Dallas Mavericks. Świetnie spisuje się także podkoszowy JaCorey Williams, za którym trzy bardzo solidne sezony w lidze włoskiej i francuskiej. Ponadto warto zwrócić uwagę na doświadczonego obieżyświata Brandona Paula czy utalentowanego Francuza Yoana Makoundou.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki oraz sytuację kadrową Śląska, trudno o optymizm przed spotkaniem w Podgoricy. Zdecydowanym faworytem będą nasi rywale, lecz my jak zawsze wierzymy w zwycięstwo i trzymamy kciuki za naszą drużynę. Transmisję obejrzycie w Polsacie Sport Extra.

Mincidelice JL Bourg-en-Bresse wyraźnie pokonał WKS Śląsk Wrocław 90:74 w 1. kolejce BKT EuroCup. Podopieczni Olivera Vidina pokazali w tym meczu dwa oblicza – w pierwszej połowie ich gra mogła się podobać, ale po przerwie znacznie odstawali od rywali.

Do Francji Śląsk poleciał borykając się z dużymi problemami na pozycjach obwodowych. Do gry wrócił co prawda Jawun Evans, ale w składzie zabrakło Aleksandra Wiśniewskiego, a do gry nie był gotowy także Łukasz Kolenda. WKS rozpoczął mecz piątką Evans, Hassani Gravett, Jakub Nizioł, Saulius Kulvietis i Dusan Miletić.

Trójkolorowi zaczęli świetnie – od prowadzenia 5:0 – i tę przewagę byli w stanie utrzymać przez większość pierwszej kwarty. Znakomicie prezentował się Miletić, który był nie do zatrzymania pod koszem i już po kilku minutach miał na koncie 9 punktów. Sporo energii w ofensywie dawali też Nizioł i Gravett, a wśród rywali wyróżniał się Hugo Benitez (12 oczek w 7 minut na parkiecie). Pod koniec pierwszej kwarty rywale odrobili straty i wyszli na prowadzenie, wygrywając tę część gry 24:22.

W kolejnej odsłonie JL Bourg zaczął stopniowo budować przewagę. W ofensywę WKS-u wkradło się sporo niepewności, przez co częściej oddawaliśmy wymuszone rzuty pod presją czasu. Jeden z nich – trójka Gravetta – natchnął nas jednak do lepszej gry i niedługo przed przerwą dogoniliśmy rywali. Końcówka pierwszej połowy należała do Francuzów i po punktach Kevina Kokili oraz Isiaha Mike’a w ostatnich 30 sekundach to oni prowadzili 46:42.

Drugą połowę otworzyły dwa celne rzuty z dystansu Jeremy’ego Morgana, które niejako “ustawiły” całą grę po przerwie. JL Bourg złapał spory luz w grze i serią 21-4 praktycznie zapewnił sobie wygraną w całym spotkaniu. Grający znacznie szerszą rotacją zespół z Francji miał kilku liderów, a obok wcześniej wymienionych Beniteza i Morgana wyróżnić należy niezłą grę Bryce’a Browna, byłego zawodnika Kinga Szczecin. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 67:53.

Ostatnia kwarta była formalnością. Po przerwie sporo minut na parkiecie dostał Jawun Evans, ale w jego grze widać było jeszcze brak rytmu meczowego i zgrania z kolegami z drużyny. Naszej drużynie brakowało energii i pomysłu widocznego przed przerwą. W efekcie o drugiej połowie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 90:74.

Mincidelice JL Bourg-en-Bresse – WKS Śląsk Wrocław 90:74 (24:22, 22:20, 21:11, 23:21)

W sobotę 21-gp października nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie. Ten mecz był wyjątkowy, po raz pierwszy w tym sezonie rozgrywany przy komplecie publiczności, na którym Śląsk mierzył się z Legią. Dla tak licznie zgromadzonych kibiców trenerzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno przed stadionem jak i w kuluarach. Chętni mogli skorzystać między innymi z : boisko do badmintona, bramkę celnościową, stoły do piłkarzyków, tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Stanowiska były oblegane a kibice szczęśliwi z zakończonego zwycięstwem 4:0 meczu.

W niedzielę 8-go października nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie gościli na wrocławskim stadionie, na którym Śląsk mierzył się z Górnikiem Zabrze. Najmłodsi kibice mogli przed meczem oraz w jego przerwie skorzystać z atrakcji miasteczka sportowego przygotowanego przez trenerów osiedlowych. Uczestnicy mieli do dyspozycji: boisko do badmintona, bramkę celnościową, 2 stoły do piłkarzyków, 2 tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo. Frekwencja - jak to zwykle podczas meczów  w tym sezonie - dopisała. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 28 września odbył się kolejny trening w ramach zajęć z trenerem osiedlowym na osiedlu Muchobór Mały. Korzystając z pięknej pogody można było w przyjemnej atmosferze przeprowadzić zajęcia.Tym razem akcent treningowy skupił się na znaczeniu solidnej rozgrzewki i rozciągania po treningu. Dodatkowo młodzież miała możliwość poznać różne ćwiczenia w ramach gimnastyki ogólnorozwojowej.

Przy przepięknej październikowej pogodzie grupa seniorów z Senioralnych śród z Bulami bez Bólu dzisiaj tj. poniedziałek (30.10) rozegrała Towarzyski Turniej Przedświąteczny. Był to turniej drużyn dwu i trzyosobowych systemem mecz i rewanż. Po prawie dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła Stenia z Tadeuszem – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Dzięki operatywności (bezpłatne karnety na mecze VOLLEY w hali Orbita sezon 2023/24) dyrektora programu w dniu 27.10.2023r (piątek) dziesięcioosobowa grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z programu Wrocławski Trener Senioralny rozpoczęła kibicowanie po raz pierwszy w nowym sezonie 2023/24 naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu Tauron Ligi z drużyną PAŁAC Bydgoszcz.
Nasze dziewczyny wygrały 3:0 (25:21; 25:22; 25:21) i umocniły swoją pozycję w czołówce Tauron Ligi.
Nasi SENIORZY są już przygotowani do kibicowania (w listopadzie) naszym dziewczynom w o wiele trudniejszych meczach z RADOMKĄ i mistrzyniami Polski z łódzkiego ŁKS.
DO ZOBACZENIA znowu w wrocławskiej hali ORBITA.

Po wczorajszym storpedowaniu naszego Czwartego Jesiennego Turnieju Senioralne Środy z Bulami bez Bólu przez pogodę (deszcz), dzisiaj tj. czwartek (26.10) najzagorzalsza grupa seniorów z Bul bez Bólu nie dała się naturze, aby pograć w bule (Petanque) musiała najpierw powalczyć z liśćmi w Parku Południowym.
ZENEK - (zwany również wśród bularzy, Królem Złotym) wypożyczonym odpowiednim sprzętem (dmuchawą) oczyścił dwa boiska (patrz zdjęcie) – żeby nam się kule w liściach nie gubiły.
Podczas ponad dwugodzinnych zajęć odbyły się mecze drużynowe i singlowe, w których STENIA, BOŻENKA, MIRUSIA, BASIA i MADZIA pokazały „chłopom” jak się gra w Petanque - BRAWO DZIEWCZYNY. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze z wynikiem korzystnym dla naszych Pań.
ZAPRASZAM w przyszłym tygodniu (jeśli pogoda nam pozwoli) w przedświąteczny wtorek (11) i czwartkowe (Zaduszki-11) na zajęcia, wszystko w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina. ZAPRASZAMY

Żeby dzisiaj tj. wtorek (25.10) na zajęciach Wrocławskiego Trenera Senioralnego pograć w bule (Petanque) musieliśmy powalczyć z liśćmi (żeby kul nie pogubić), ale Bożenka, Stenia i Panowie spisali się na medal i na czas „odliściliśmy” trzy boiska i turniej wystartował o czasie.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.
Po 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna STENI z Lesławem i Januszem przed drużyną ZENKA i drużyną OLI . Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze.

Po wczorajszym treningowym turnieju, w którym zwyciężyła Mirusia Jolai Tadeusz, dzisiaj 18.10.2023r. tradycyjnie w środę przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie rozegraliśmy Trzeci Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyło 19 zawodników (12 seniorek i 7 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych zawodami spacerowiczów Parku Południowego. Turniej był turniejem drużyn dwuosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym. w dwu grupach, play off i mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna MAGDY z TERESĄ2 przed drużyną STASIA i drużyną BASI. Mecze były zacięte (finał 8:7) ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

Po wczorajszym Turnieju Singlowym, w którym zwyciężyła Basia przed Stenią i Jola, dzisiaj  11.10.2023r. tradycyjnie w środę  przy „bulowej” pogodzie rozegraliśmy Drugi Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”.
W turnieju uczestniczyło 26 zawodników (18 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych. Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym w dwóch grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna KASI z BASIĄ i STENIĄ  przed drużyną MARTY i  drużyną BOŻENKI . Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu  w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

Na zaproszenie Prezesa i trenera boccie Wojewódzkiego Zrzeszenia START w dniu 04.10.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 5-osobowa grupa seniorów (Stenia, Bożenka, Lesław, Zenek i Janusz) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczu zintegrowanego w Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.
Nasze spotkanie z trenerem boccie - Mirkiem i jego zawodnikami Karolem i Grześkiem rozpoczęliśmy od zwiedzenia nowoczesnego Obiektu Treningowego START (niedawno otwartego). Trener przedstawił nam również boisko, zasady i sprzęt dyscypliny paraolimpijskiej BOCCIA – trochę inny niż w PETANQUE – ale przecież pochodzący z tego samego „korzenia” dyscyplin („petanko- bulopodobnych” – tak jaki BOCCE).
Przy olbrzymim zaangażowaniu 6 zawodników i ich trenerów odbył się trening i mecze (drużyn trzyosobowych i singlowe) zakończone wynikami satysfakcjonującymi wszystkich uczestników i trenerów.
Nie wynik był jednak najważniejszy, ale to że już po raz drugi w dziejach Senioralnych Spotkań z Bulami bez Bólu zagraliśmy w składach mieszanych (zagraliśmy też mecze między sobą) z pełnym zadowoleniem wszystkich uczestników tej nowatorskiej, integracyjnej zabawy z dyscyplinami „petanko-bulopodobnymi” (BOCCIA).
Po ponad 1,5-godzinnym spotkaniu - żal się było rozstawać – ale planujemy jeszcze nie raz się spotkać w tym roku. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.

Po wczorajszym Turnieju Przygotowawczym (18 seniorek i seniorów) dzisiaj  04.10.2023r. tradycyjnie w środę przy już jesiennej pogodzie rozegraliśmy Pierwszy Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyło 26 zawodników (18 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego a w szczególności nasz nowy przyjaciel Tadeusz2 (grał z nami wczoraj) z poznańskiego kabaretu TEY (Laskowik, Smoleń),  który uczył naszych seniorów poruszania się na nowoczesnym wehikule (jak na zdjęciu – jedna ze zwyciężczyń dzisiejszego turnieju).
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym, w dwóch grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna IRENKI2 z BASIĄ i MAGDĄ przed drużyną ALICJI i drużyną STENI. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).

Na zaproszenie Pani Dyrektor, Wychowawców i Podopiecznych placówki OSTOJA w dniu 29.09.2023r. (piątek) przy upalnej ale już jesiennej pogodzie, 7-osobowa grupa seniorów (STENIA, JOLA, BASIA,MIRUSIA, TADEUSZ, ZENEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” po dwóch wakacyjnych turniejach w Parku Południowym gościła na zajęciach i turnieju zintegrowanym w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” we Wrocławiu przy ul. Stawowej 1A.
Nasze spotkanie z kadrą dydaktyczną i 6 podopiecznych (MARYSIA, RÓZYCZKA, WIESIEK, JACEK, MICHAŁ i PAWEŁ) tradycyjnie , jak ogłosił Jacek zaczęło się od sportowej rozgrzewki.
Przy olbrzymim zaangażowaniu 12 zawodników i aplauzie grupy kibiców turniej integracyjny odbył się w trzech konkurencjach PETANQUE (bule), MINI BOCCE i BOCCIA.

Piękna pogoda w październiku pozwala, że zajęcia na Nowym Dworze trwają w najlepsze. Na SP 113 poza popularnymi sportami bawimy się też w takie sporty zespołowe jak rugby.

W ostatnią niedzielę trener Daniel wraz ze swoją grupą kibicowali drużynie Śląska Wrocław w meczu ligowym z Jagiellonią Białystok. Dzieci chętnie uczestniczyły również w atrakcjach sportowych przygotowanych przez trenerów. Mecz ostatecznie zakończył się remisem. Po ostatnim gwizdku dzieci w dobrych nastrojach zbierały autografy od swoich ulubieńców.

W dniu 23 października w trakcie meczu  Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok w sektorze rodzinnym z dużym powodzeniem funkcjonowało miasteczko sportowe przygotowane przez trenerów osiedlonych. Odwiedziło nas przeszło 800 młodych wrocławian. Zapraszamy na kolejne spotkania w listopadzie.

W poniedziałek 3 października ponownie byliśmy obecni na Tarczyński Arena przy okazji rozgrywanego meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Wartą Poznań. Pomimo niedużej frekwencji na stadionie najmłodsi kibice chętnie korzystali z atrakcji miasteczka sportowo - rekreacyjnego przygotowanego przez naszych trenerów.

Tymi słowami Michał Piechel – Doradca Prezydenta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością – otworzył pierwszą edycję Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży:
"Pierwszym aspektem Olimpiady jest, powtarzając za klasykiem: Sport to zdrowie, a szczególnie sport dla osób o wyjątkowych potrzebach, tj. aktywna, skuteczna rehabilitacja, która umożliwia samodzielne życie i aktywność w społeczeństwie. Drugim aspektem Olimpiady powinna być integracja, która oznacza otwartość i całkowite zaakceptowanie drugiego człowieka niezależnie od tego, jaki jest. To wydarzenie jest adresowane do każdej społeczności wrocławskiej. Chcemy tym wydarzeniem dać mocny sygnał organizatorom światowych igrzysk, że można połączyć w jedną imprezę, pod jednym parasolem igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie, że oba te wydarzenia powinny się odbywać w jednym czasie."

Na taki mecz długo czekaliśmy! WKS Śląsk Wrocław rozegrał efektowny mecz koszykarski. Ostatecznie Śląsk Wrocław rozgromił MKS Dąbrowa Górnicza wynikiem 106:60.

Trener Mikołaj Kaczmarek w sobotnie popołudnie zorganizował wyjście na mecz Energa Basket Ligi pomiędzy Śląskiem Wrocław a MKS Dąbrowa Górnicza.
Spotkanie było bardzo ciekawe i stało na wysokim poziomie. Grupie podobała się kolejna wizyta w Hali Orbita. Cieszy przede wszystkim wysoka wygrana Śląska Wrocław. Wszyscy fani stworzyli fantastyczną atmosferę na trybunach.
Grupa zapowiedziała, że nadal będzie wspierać swoich ulubieńców podczas następnych ligowych kolejek.

Trener Mikołaj Kaczmarek zorganizował w sobotni wieczór wyjście na mecz rozgrywek Ekstraklasy.
Spotkanie było bardzo interesujące i emocjonujące. Zakończyło się ono niestety porażką gospodarzy 1:2.
Młodzieży bardzo podobają się częste wizyty z animatorem na Stadionie  Wrocław przy okazji wydarzeń sportowych. Grupa mimo jesiennej oraz chłodnej pogody była zadowolona z dobrze spędzonego czasu na trybunach. Poprzez doping i oglądanie swoich ulubieńców z perspektywy sektora rodzinnego wszyscy uczestnicy tego wydarzenia mogli kolejny raz poczuć atmosferę widowiska na żywo.

W dniu 10.10 (niedziela) trenerzy osiedlowi Michał, Daniel, Zdzisiek, Ola i Marcin zorganizowali dla swoich podopiecznych lokalny turniej piłki nożnej. W wydarzeniu czynnie wzięło udział ponad 45 dzieci podzielonych na dwie kategorie wiekowe. W młodszej kategorii udział wzięły trzy zespoły, natomiast w starszej cztery. Obie kategorie były rozgrywane w formacie 5+1 (5 zawodników w polu + bramkarz) z możliwością wystawienia graczy rezerwowych. Mecze były podzielone na dwie połowy po 5 minut każda. Po turnieju zwycięska ekipa mogła spróbować swoich sił w krótkim meczu pokazowym przeciwko drużynie złożonej z trenerów :).
Przez cały czas trwania zawodów młodzi adepci dzielnie walczyli, a rodzice dumnie wspierali swoje pociechy. Turniej miał charakter towarzyski, ale nie zabrakło wielu emocji, zwrotów akcji i przede wszystkim sportu i aktywności na wysokim poziomie.
Dla wszystkich uczestników przewidziane były nagrody i drobne upominki, a najlepsze zespoły zabrały do swoich domów puchary :).

Trener Mikołaj Kaczmarek razem ze swoimi podopiecznymi wybrał się na niedzielny mecz Energa Basket Ligi. Spotkanie było bardzo interesujące i stało na wysokim poziomie. Grupie podobała się wizyta w Hali Orbita. Trybuny były wypełnione po brzegi a kibice stworzyli fantastyczną atmosferę. Jak widać na załączonych zdjęciach koszykówka cieszy się dużym zainteresowaniem we Wrocławiu.

W dniu 26.10. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowały już po raz trzeci MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SENIORÓW W BULE (PETANUE) 2022 = w ramach Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu (SŚzBbB) -  turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym . uczestniczyło 11 zespołów łącznie 36 zawodników (26seniorek  i 10seniorów) z całego Wrocławia i okolic. Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach systemem każdy z każdym i mecze o miejsca.

Przy przepięknej jesiennej pogodzie po 3 godzinnej rywalizacji bez porażki, zwyciężyła drużyna PRZEDMIEŚCIA która po dogrywce pokonała drużynę z KRZYKÓW 4:3. W meczu o 3 miejsce drużyna PSIE POLE Poleska pokonała drużynę Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego3 (U3WUWr)

W dniu wczorajszym 26. października w sali LO XIV zainaugurowaliśmy po wakacjach zajęcia z bilardu dla seniorów. 3 panie i 3 panów pod okiem trenera senioralnego Grzegorza rozpoczęło lub kontynuowało naukę gry w bilard. Czas gry minął bardzo szybko, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i umawiali się na następną środę. Zapraszamy serdecznie seniorów, mile widziane nowe osoby. Zapewniamy szkolenie, sprzęt i dobre towarzystwo :)

W dniu 16 października przy pięknej słonecznej pogodzie w Parku Grabiszyńskim (polana przy Grobie Żołnierza) odbył się Piknik /Festyn. Podczas niedzielnej imprezy, w której uczestniczyły całe rodziny (dzieci, rodzice, dziadkowie) przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji między innymi:
- warsztaty nordic walking z możliwością uczestniczenia w treningu prowadzonym przez instruktora
- warsztaty gry w bule z możliwością uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez instruktora

Zapraszamy seniorów zarówno grających w bilard jak i chcących się nauczyć tej ciekawej gry na zajęcia do LO nr XIV  ul. Brucknera w każdą środę w godz. 17.30 - 19.30. Zapisy przyjmuje trener senioralny Grzegorz Ulańczyk tel. 663 670 008

W dniu 19.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się CZWARTY JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 6 zespołów - łącznie 20 zawodników (15 seniorek i 5 seniorów). Kapitanami drużyn znowu byli Panowie o ile było to możliwe. Przy przyjaznej jesiennej pogodzie po ponad 2-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna WŁADKA z NINĄ i MAGDĄ. Wyprzedzili drużynę ELI i drużynę JERZEGO.

WYNIKI  III Jesiennego TURNIEJU

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć trenera senioralnego Macka Materkowskiego z seniorami na Partynicach.

W dniu 12.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się TRZECI JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 6 zespołów - łącznie 20 zawodników (12 seniorek i 8 seniorów). Kapitanami drużyn byli dzisiaj panowie.

Przy pięknej jesiennej pogodzie po ponad 2-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna JERZEGO z TERESĄ2 i MIRKĄ a w ostatnim meczu wsparła ich DANUSIA. Wyprzedzili drużynę WŁADKA i drużynę ANTONIEGO.

W dniu 05.10. 2022r. (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się DRUGI JESIENNY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB) był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety)  a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 7 zespołów łącznie (22 seniorek i seniorów). Przy pięknej jesiennej pogodzie po ponad 2 godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna IRENA2 KRYSTYNA2 i JERZY, którzy wyprzedzili drużynę MARTY i drużynę ELI.

WYNIKI  II Jesiennego TURNIEJU

W dniu 27.10.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”   w Parku Południowym odbył się  SZÓSTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało dwanaścioro seniorek i seniorów  (sześć drużyn dwuosobowych) którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców którzy mieli możliwość spróbować gry w petanque. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy pięknej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Antoniego ze Stasiem przed Magdą z Basią i Teresą z Bożeną. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 23. października na terenie wrocławskiej Pergoli odbyły się Mistrzostwa Seniorów w Nordic Walking.
Pomimo niesprzyjającej pogody (wiatr, przelotne opady deszczu) grupa około 20 seniorów wzięła udział w zawodach w trzech kategoriach wiekowych: 60+, 70+, 80+. Chociaż najważniejszy był udział i dobra zabawa, rywalizacja była zacięta.
W najstarszej kategorii zwyciężyła Irena Paszek, w 70+ Alina Pluskota przed Barbarą Jaskułą i Barbarą Krzyżaniak, a w kategorii 60+ Iwona Zaręba przed Bronisławą Cybulą i Hanną Łazorczyk. Jednak zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy zawodów pokazując hart ducha i pogodny nastrój.
Zawody organizowane były przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy, Halę Stulecia i wolontariuszy projektu Fundacji Orły Sportu. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 20.10.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się  PIĄTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało piętnaścioro seniorek i seniorów  (pięć teamów trzyosobowych) . Zawody rozegrano systemem każdy z każdym oraz mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy pięknej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Zygmunta z Magdą i Teresą, która w finale pokonała 10:9 drużynę Janusza z Martą i Bogdanem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 13.10.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się CZWARTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB).
W turnieju wystartowało dziesięcioro seniorów (pięć teamów dwuosobowych) ale jak zwykle dodatkowo kilkoro seniorów poznało praktycznie zasady tej przyjaznej seniorom dyscypliny sportowej. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym oraz mecze o miejsca. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy jesiennej „bularskiej” pogodzie, zwyciężyła drużyna Magdy z Antonim przed Ewą i Ireną oraz Basią i Zygmuntem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami
Turniej był bardzo zacięty i trzeba było rozegrać dodatkowe mecze aby ustalić ostateczną klasyfikację. Na zakończenie w meczu pocieszenia Panowie (w składzie Antoni, Andrzej i Staś) pokonali 6:3 Panie (Ewa, Irena i Teresa3).

W dniu 7. października w klubie bilardowym La Sezam kilkunastu seniorów z trenerem Grzegorzem rozpoczęło naukę gry w bilard.
Pod okiem Dominiki - wolontariuszki z XIV LO seniorzy poznali podstawowe zasady, technikę uderzeń, przebieg gry. Teoria łączyła się z praktyką ponieważ seniorzy mieli również czas cieszyć się grą. Nauka szła w błyskawicznym tempie i odnotowaliśmy już pierwsze sukcesy w postaci zwycięskich uderzeń.
Dwie godziny minęło nie wiadomo kiedy, wszyscy byli zadowoleni i oczekują na ciąg dalszy.
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 06.10.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się TRZECI TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Chyba dzisiejszy poranny deszcz zniechęcił seniorów bo wystartowało tylko sześcioro (a szkoda bo przez 2 h pogoda była idealna do kulania) - i po raz pierwszy było więcej Panów niż Pań. Był to turniej singlowy.
Zyskali na tym kibice, spacerowicze parku (w grupie ponad 10), od przedszkolaka do seniora w tym jedna osoba niepełnosprawna - mieli okazję poprzez nasz instruktaż (dziękuję Stasiowi i Antoniemu za zaangażowanie) praktycznie – zagrać w tą przyjazną grę plenerową.
Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy idealnej „bularskiej” pogodzie, zwyciężył Janusz przed Zygmuntem i Stasiem. Uczestnicy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 04.10.2021r. poniedziałek o godz.12.30 w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się przełożone z ubiegłego wtorku (z powodu deszczu) zajęcia - zawody w wrocławskim Rodzinnym Centrum Golfa (RCG)
W zajęciach uczestniczyło dwanaścioro seniorek i seniorów. Rywalizacja - zabawa odbyła się w dwóch golfowych konkurencjach: minigolf i strzały.
Po prawie dwugodzinnej rywalizacji ten dwubój wygrała ALA przed IWONĄ, HANIĄ , MARKIEM i GOSIĄ. Gratulujemy! Poniżej kilka zdjęć z tej zaciętej rywalizacji.