Blue Flower


Pierwszy miesiąc z Trenerem Osiedlowym za nami. Zajęcia na Nowym Dworze regularnie odbywają się z trenerem Rafałem. Podczas zajęć każdy niezależnie od wieku, umiejętności czy upodobania do uprawiania sportu znajdzie coś dla siebie. Poza grami zespołowymi, które dominują na boisku można zagrać we frisbee, bule , badmintona. Są też wyścigi rzędów czy gry i zabawy. Na rozmowę też jest czas.

Przed świętami wielkanocnymi odbył się mecz na boisku przy SP 80. Grupa dzieciaków wymieszana ze starszą młodzieżą rozegrała mecz, świetnie się przy tym bawiąc, starsi uczyli młodszych różnych trików piłkarskich.

Dzieci i młodzież, które uczęszczają na zajęcia z trenerką Kasią na pewno nie mogą się nudzić. Ostatnio popularną aktywnością są zabawy z liną. Skoki i akrobacje to teraz zabawa codzienna na boisku.

W sobotę dzieci z SP 20 razem z trenerem Marcinem i trenerką Olą wybrali się na wycieczkę rowerową nadodrzańskimi ścieżkami Wrocławia. Pogoda i humory dopisały. Nie zabrakło przerw, podczas których dzieci aktywnie spędzały czas - grając w piłkę nożną i siatkówkę. Znalazła się również chwila na relaks przy gałce lodów:) 

Piękna pogoda przyciągnęła tłumy na boiska sportowe na osiedlu Gaj. Poza świetną zabawą były oczywiście piękne bramki w miniturnieju osiedlowym.⚽️????

Trener osiedlowy Piotr Zalewski zaprasza na zajęcia przy ulicy Solskiego.
Z każdym dniem pogoda się poprawia i pomimo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych młodzież z zainteresowaniem przychodzi na zajęcia trenera osiedlowego.
Zapraszamy na boisko przy Szkole Podstawowej nr 15 od wtorku do czwartku w godzinach 17.00-19.30! 

Solskiego_1.jpg

Bardzo udana impreza sportowo – rekreacyjna w ramach programu „Majówka z Trenerem Osiedlowym” odbyła się na wrocławskim osiedlu Gaj, gdzie trenerzy osiedlowi przygotowali szereg atrakcji sportowo – rekreacyjnych.
Oczywiście głównym punktem majówki był miniturniej piłki nożnej, w rywalizacji uczestniczyło wiele drużyn osiedlowych.
Dodatkowo podczas Turnieju dzieci i młodzież miała możliwość uczestniczenia w wielu innych grach i zabawach takich jak koszykówka, frisbee, siatkówka i zabawy sprawnościowe.
Dla uczestników przygotowany został słodki poczęstunek, a dla najlepszych drużyn upominki. Do zobaczenia na kolejnej imprezie z Trenerem Osiedlowym! 

Dzieci spragnione aktywności fizycznej chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych przy Szkole Podstawowej Nr 74, gdzie pod opieką trenerki Aleksandry Siedleckiej nie tylko grają w gry zespołowe, ale również bawią się w różnorodne konkurencje sprawnościowe.
Zapraszamy na zajęcia! 

20210429_153357_1.jpg

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych "Majówka z Trenerem Osiedlowym" okazała się bardzo udana. Specjalne zajęcia przygotowała między innymi trenerka Patrycja Górecka na boisku przy Sp 96 ul. Krakowska. Wszystkie dzieci, które zebrały się na boisku mogły liczyć na świetną zabawę.

IMG20210503_01.jpg

Seniorzy z Jagodna nie mogli się doczekać nadejścia wiosny i słońca, by wreszcie spotykać się co tydzień ze swoim trenerem senioralnym Panią Moniką. Duża grupa - w różnym wieku - spotyka się 3 razy w tygodniu, aby nie tylko uprawiać zdrowy tryb życia , ale także nawiązywać kontakty towarzyskie i rozmawiać o codziennych sprawach. Jeśli mieszkasz w Jagodnie lub w okolicach i chcesz wziąć udział w takich spotkaniach, to zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej relacji.

Program "Wrocławski Trener Senioralny" jest już od dłuższego czasu znany wśród seniorów. Oprócz nordic walking, buli, gimnastyki i gry w kręgle, trenerzy senioralni organizują również różnego rodzaju festyny. W ostatnim czasie ich oferta została poszerzona o nową dyscyplinę, czyli bilard. Seniorzy mają teraz szansę nie tylko na naukę gry w bilard ale także aby spędzić miło czas razem. Zajęcia odbywają się w każdą środę w godzinach 18 - 20 w sali bilardowej Liceum Ogólnokształcącego nr XIV aleja Aleksandra Brücknera.

W dniu 05.05.2022r. (czwartek) przy już prawie letniej pogodzie i sporym zainteresowaniu spacerowiczów w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbyły się zajęcia, których dominującą częścią był turniej w bule (petanque – grę szczególnie ulubioną przez wrocławskich seniorów). W zajęciach uczestniczyło (21 zawodników w tym dwie nowe adeptki petanki ) 15 seniorek i 6 seniorów – głównie z grupy sportowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego oraz z Kleciny, Psiego Pola, Krzyków i Fabrycznej. Po przeprowadzonej ogólnej rozgrzewce odbył się turniej drużynowy rozegrany systemem każdy z każdym .

Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna (w składzie JOLA, GRAŻYNA1, TADEUSZ1), która wygrała 4 z pięciu rozegranych meczów.

WYNIKI  TURNIEJU

  1. Mix 2 - JOLA, GRAŻYNA1, TADEUSZ1 5 - 8;
  2. Krzyki – ELA1, ANTONI, BOGUŚ          5 - 6;
  3. U3WUWr1 - OLA, GRAŻYNA2, TERESA1 5 - 5;  
  4. U3WUWr2 – ALA1, KRYSIA1,TERESA2 5 - 5;
  5. Fabryczna – DANUSIA. MARTA, GRZEŚ 5 - 4;
  6. Mix 1 – NINA, KASIA, ANDRZEJ, STAŚ 5 – 2.

ZAPRASZAMY na DZIEWIĄTY WIOSENNY TURNIEJ SŚzBbB, który odbędzie się w środę - 11.05.2022 i kolejne zajęcia w przyszły czwartek – 12.05.2022 o godz. 11 w Parku Południowym (przy pomniku F. Chopina).

W dniu 04.05 2022r. (środa) przy słonecznej pogodzie w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się kolejny TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu”(SŚzBbB), był to turniej drużyn trzyosobowych (triplety) rozegrany systemem każdy z każdym i mecze o miejsca. Uczestniczyło 18 zawodników (6 seniorek i 12 seniorów), po raz pierwszy więcej Panów niż Pań. Zawody odbyły się po raz drugi na gościnnych bulodromach INFLANCKA (Psie Pole).
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna z ZAKRZOWA przed PSIE POLE2 i PRZEDMIEŚCIEM. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się bez bólu. Zwycięscy zostali nagrodzeni czekoladami (do podziału).

W dniu 05.05 (środa) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się ŚIÓDMY TURNIEJ WIOSENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” pod patronatem Słowa Sportowego.
W turnieju drużyn trzyosobowych uczestniczyło szesnaścioro seniorek i seniorów (jedna drużyna czteroosobowa), rozegrano zawody systemem każdy z każdym.

IMG_20210505_1.jpg