
Turniej Petanque z okazji Dni Wrocławia – integracja międzypokoleniowa w Parku Południowym
W czwartek 12 czerwca, w ramach obchodów Dni Wrocławia grupa seniorek i seniorów z programu Wrocławski Trener Senioralny zorganizowała kolejną edycję Turnieju Petanque w malowniczym Parku Południowym.
Tym razem wydarzenie miało wyjątkowo integracyjny charakter – około południa naszą seniorską enklawę odwiedziła 8-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 16 dla uczniów z autyzmem, wraz z trzema opiekującymi się nimi wychowawcami (trenerami). Wspólna zabawa z kulami była pełna uśmiechu, zaangażowania i wzajemnej życzliwości.
W turnieju – jak zawsze – nikt nie przegrał. Każdy uczestnik otrzymał symboliczny upominek, a przyjazna atmosfera towarzyszyła wszystkim przez całe spotkanie.
Seniorki i Seniorzy serdecznie dziękują za słodki poczęstunek – wyjątkowy makowiec, przygotowany przez wychowawców – oraz za fantastyczne wspólne chwile spędzone na boisku do petanque.
Już teraz zapraszamy na kolejny Turniej Integracyjny, który odbędzie się za dwa tygodnie. Do zobaczenia!

Seniorki i Seniorzy na XII Pikniku z Olimpijczykami na Partynicach
W niedzielę, podczas XII Pikniku Olimpijskiego we Wrocławiu, na terenie malowniczych Partynic, nie zabrakło pozytywnej energii, sportowych emocji i międzypokoleniowej integracji. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, w tym seniorki i seniorów z programu Wrocławski Trener Senioralny, którzy zorganizowali warsztaty i turniej dyscyplin bulopodobnych.
Spotkanie stanowiło kolejny przykład aktywnego udziału osób starszych w życiu sportowym miasta oraz pokaz siły wspólnoty i współpracy między pokoleniami.
Jedną z głównych atrakcji był mecz w petanque, który – przy dużym dopingu kibiców – rozegrano pomiędzy reprezentacją Olimpijczyków a reprezentacją seniorek i seniorów programu. Zacięte i pełne uśmiechu starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpijczyków 3:2. W barwach mistrzów wystąpili m.in.:
Urszula Włodarczyk – lekkoatletka,
Józef Tracz – zapaśnik,
Wojciech Bartnik – bokser.
Obecność znanych sportowców była dla uczestników nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również wyjątkową okazją do wspólnego dialogu, wymiany doświadczeń i integracji.
Nad organizacją i przebiegiem warsztatów sportowych czuwał niezastąpiony trener Janusz Piszczek, który od lat z pasją wspiera aktywizację ruchową seniorów we Wrocławiu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom oraz organizatorom tego wspaniałego spotkania. Takie wydarzenia pokazują, że sport łączy ludzi – niezależnie od wieku!

Czytaj więcej: Seniorki i Seniorzy na XII Pikniku z Olimpijczykami na Partynicach
Dzień Dziecka przy ZSP 26
Podopieczni trenera Daniela licznie stawili się na sobotni trening przy ul. Cynamonowej.
W trakcie zajęć dzieci miały okazję spróbować swoich sił w takich dyscyplinach jak siatkówka, badminton, piłka ręczna oraz piłka nożna.
Z okazji Dnia Dziecka trener przygotował dla uczestników drobny poczęstunek w postaci jabłka – popularnego "Cukierka Sportowca".

Senioralne Spotkania w Magnolia Park 21.maja
W dniu 21.maja odbyło się senioralne spotkanie seniorów w Magnolia Park z udziałem około 40 osób.
Rywalizowano w trzech konkurencjach (punktacja drużynowa).
Zwyciężyła drużyna nr 6 w składzie: Irena 1, Ola, Jan 2 i Danusia 2.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi pączkami. Najlepsze zespoły otrzymały vouchery na zakupy do Magnolia Park.
Tutaj galeria zdjęć.

Strona 8 z 39








