Blue Flower

W dniach 04-05.09.2023 roku po raz kolejny Wrocławski Szkolny Związek Sportowy zorganizował w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” dwudniową wycieczkę sportowo - rekreacyjną - 45 seniorek i seniorów do Głuchołaz (Ośrodek BANDEROZA).
Wszystko odbyło według ustalonego planu:
Pierwszy dzień:

9.00 Wyjazd PARKING (Ślężna – Wzgórze Andersa)
9.00 – 12.30 Przyjazd do ośrodka, drobne zakupy (Czechy).
12.30 - 13.30 Zakwaterowanie, zapoznanie z ośrodkiem.
13.30 - 14.30 OBIAD.
15.30 – 19 Spotkanie sportowe z Klubem Seniora Wichrowe Wzgórza z Głuchołaz:
- rozgrywki w bule; turniej tenisa stołowego
- turniej łuczniczy, DARTS
- gry i zabawy sportowe.
19 – 22 KOLACJA - Wieczorne ognisko z zabawą taneczną.
Drugi dzień
7.00- 7.30 Poranna rozgrzewka ZAPRAWA - dla chętnych
8.00- 9.00 ŚNIADANIE
9.30-12.30„Śladami Ducha Gór Opawskich”? - Spacer z przewodnikiem odrestaurowaną częścią Parku Zdrojowego (nordic walking), odkrywanie zdrowotnych właściwości Tężni Solankowej, poznawanie „złotej” historii miasta oraz balneoterapii według Vincenta Pressnitza
13 – 14 OBIAD.
14.30 - 18 Wykwaterowania - zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Nysie- przejazd do Wrocławia.
A oto kilka refleksji z bardzo udanej wycieczki.
Jak zwykle taka impreza nie mogła obyć się bez TURNIEJU w PETANQUE (bule) i tym razem na piasku - uczestniczyło 32 zawodników (8 czteroosobowych drużyn) przy dopingu pozostałych seniorów – turniej odbył się systemem pucharowym a zwyciężyła drużyna CZESŁAWA z Anią , Marysią i Leszkiem przed drużynami GRAŻYNKI i KRYSI.
WYNIKI TURNIEJU:
1. CZESŁAWA z Anią , Marysią i Leszkiem;
2. GRAŻYNKAZ Ulą, Anią i Tadziem;
3. KRYSIA z Sławką , Jolą i Stasiem;
4. DANUSIA z Irenką Jolą i Jurkiem;
5. BOŻENKA z Basią, Ewą i Elą;
TERESA z Ewą, Jankiem i Andrzejem;
HELA z Ewą, Alą i Elą;
DOROTA z Alą Elwirą i Grzesiem.
Po przybyciu zaproszonej 22-osobowej grupy seniorów z Klubu Seniora Wichrowe Wzgórza z Głuchołaz przy sporym zaangażowaniu i wielkich emocjach odbyły się zawody sportowe pomiędzy zaprzyjaźnionymi grupami seniorów już na boisku sportowym.
Olbrzymią furorę , emocje i radość wzbudziły indywidualne zawody PAŃ i PANÓW w zmodyfikowanego sportowego DARTS – a oto wyniki:
PANIE: (uczestniczyło 38 zawodniczek)
1. HELENKA2 (GŁU) 118;
2. IRENKA1 (WRO) 104;
3. JOLA1 (WRO) 80.
PANOWIE: (uczestniczyło 14 zawodników)
1. STAŚ1 (WRO) 103;
2. CZESŁAW (WRO) 100;
3. JANEK (WRO) 90.
Po rywalizacji indywidualnej seniorzy obu drużyn przystąpili do zawodów drużynowych w których lepsi okazali się gospodarze z GŁUCHOŁAZ, którzy wygrali tą wyczerpującą rywalizację 4 : 2 BRAWO.
Szczególnie uznanie dla reprezentanta Głuchołaz, który zwyciężył w biegu sprawnościowym z fantastycznym wynikiem – 26,37sek Ale i pozostali uczestnicy tej wyczerpującej konkurencji wykazali się świetnymi umiejętnościami jak i wytrzymałością.
Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji.
PETANQUE: : GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 1 : 6
KOSZYKÓWKA : GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 20 : 16
SIATKÓWKA : GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 11:10;
PIŁKA NOŻNA : GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 3 : 7
DARTS : GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 630 : 604:
BIEG SPRAWNOŚCIOWY: GŁUCHOŁAZY-WROCŁAW 2 : 1
Wszyscy uczestnicy rywalizacji zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez WROCŁAWSKI SZS, które zostały wręczone im podczas uroczystej kolacji - ogniska i wspólnej zabawy tanecznej. Wszyscy bawili się świetnie a zabawa taneczna trwała do późnego wieczora.
Drugi dzień rozpoczął się od porannej zaprawy fizycznej, w której uczestniczyła spora grupa seniorów (ZDJĘCIE - „BANDEROZA jeszcze takiej frekwencji na siłowni napowietrznej nie widziała” - jak stwierdziła pani KASIA – nasza głuchołaska opiekunka podczas pobytu -BRAWO.
Po śniadaniu - 45 osobowa grupa seniorów pod kierunkiem PRZEWODNIKA pana Janusza odbyła ponad 3-godzinny ( ponad 5km) spacer po głuchołaskich atrakcjach. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą w Nysie.
Wszyscy zadowoleni i usatysfakcjonowani z udanej 2-dniowej wycieczki w Góry Opawskie i pełni nadziei na następne wycieczki (organizowane przez WROCŁAWSKI SZS) , wrócili autokarem do Wrocławia po godzinie 18. DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom i organizatorom - BRAWO. Tutaj galeria zdjęć.