Blue Flower

W dniu 13.12.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Bowling Centre – Sky Tower odbyły się Zimowe Mistrzostwa Wrocławia Seniorów w Kręgle (Bowling). W turnieju wystartowało 28 zawodników  (20 - seniorek i 8 - seniorów}. Zawody rozegrano na siedmiu torach w dwóch rundach po 10 partii – do punktacji zaliczano sumę z dwóch rund. Po 1,5 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze zwyciężyła wśród Pań – MAGDA a wśród Panów – RYSIU.

W dniu 08.12.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się MIKOŁAJKOWY TURNIEJ „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). Pomimo już prawie zimowej pogody na lekko śnieżnej nawierzchni w turnieju wystartowały cztery drużyny dwuosobowe.  W wesołej mikołajkowej atmosferze zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po prawie 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna Magdy i Janusza przed Ewą i Irenką oraz Teresą2 i Stasiem. Zwycięzcy jak zwykle zostali nagrodzeni słodyczami.

W ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zakończył się ostatni trzeci (jesienny) cykl turniejów „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
Od początku 2021 roku odbyło się 38 turniejów SŚzBbB, w których sklasyfikowano 96 seniorek i seniorów a we wszystkich turniejach uczestniczyło łącznie prawie 700 zawodników („kulaczy – bularzy”).
MISTRZEM WROCŁAWSKICH SŚzBbB w 2021 roku został STAŚ przed ZYGMUNTEM i IRENKĄ a czołówka klasyfikacji wygląda następująco:

W dniu 24.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIESIĄTY FINAŁOWY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
W turnieju drużyn trzyosobowych wystartowało osiemnaścioro seniorek i seniorów przy prawie takiej samej grupie kibiców. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i należały do najbardziej wyrównanych w całym cyklu (nie było żadnej drużyny z wszystkimi zwycięstwami a drużyny od 3-6 miejsca zdobyły tę samą ilość zwycięstw - 2).
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Trzeciego wieku Uniwersytetu Wrocławskiego (w składzie Ala, Ola, Marta) przed drużyną Przedmieścia i Psiego Pola1. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 17.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB).
W turnieju singlowym wystartowało ośmioro seniorek i seniorów. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach, play-off i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężył Zygmunt przed Januszem , Alą i Olą. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Miło nam poinformować, że w dniu 17 listopada zainaugurowaliśmy zajęcia dla seniorów - uczestników programu Trener Senioralny  z nowej dyscypliny sportowej bilard z udziałem 12 osób.
Zajęcia odbywają się w każdą środę  w godzinach 18 - 20 w sali bilardowej Liceum Ogólnokształcącego nr XIV.
Zapisy na zajęcia do każdego poniedziałku u trenera senioralnego Grzegorza Ulańczyka  tel.663670008.
Tutaj galeria zdjęć z pierwszych zajęć.

W ramach wrocławskiego programu wspierania inicjatyw lokalnych- Mikrogranty, nasz trener senioralny Adam Omelan zaprasza seniorów na plenerowe spotkanie rekreacyjne w Parku Południowym w dwóch terminach 20 i 26.11 o godz. 11.
Podczas wydarzenia drużyna porusza się z kijami nordic walking odnajdując stacje z wolontariuszami oznaczone na mapie. Seniorzy wykonają zadania z zakresu ratownictwa medycznego, utrwalą wiedzę z zakresu zdrowego żywienia i poznają sporty całego życia. Na każdego uczestnika czeka woda, jabłuszko. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!