Blue Flower

Na zaproszenie Pani Dyrektor, Wychowawców i Podopiecznych placówki OSTOJA w dniu 29.09.2023r. (piątek) przy upalnej ale już jesiennej pogodzie, 7-osobowa grupa seniorów (STENIA, JOLA, BASIA,MIRUSIA, TADEUSZ, ZENEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” po dwóch wakacyjnych turniejach w Parku Południowym gościła na zajęciach i turnieju zintegrowanym w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” we Wrocławiu przy ul. Stawowej 1A.
Nasze spotkanie z kadrą dydaktyczną i 6 podopiecznych (MARYSIA, RÓZYCZKA, WIESIEK, JACEK, MICHAŁ i PAWEŁ) tradycyjnie , jak ogłosił Jacek zaczęło się od sportowej rozgrzewki.
Przy olbrzymim zaangażowaniu 12 zawodników i aplauzie grupy kibiców turniej integracyjny odbył się w trzech konkurencjach PETANQUE (bule), MINI BOCCE i BOCCIA.

W nowej hali sportowej KGHM Ślęza Arena odbyła, się druga edycja Wrocławskiej Integracyjnej Olimpiady Młodzieży, w której wzięło udział prawie 250 młodych ludzi z wrocławskich szkół i szkół specjalnych dla osób z niepełnosprawności. Wszyscy byli równi, razem startowali w wielu dyscyplinach sportowych i razem stanęli na podium. Bartłomiej Skrzyński, który przez całe swoje życie walczył o społeczeństwo bez barier – niestety już 3 lata go wśród nas nie ma – byłby bardzo dumny, że wrocławska młodzież jest tak otwarta na swoich niepełnosprawnych rówieśników! 

W dniu 27.09.202r. (czwartek) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny,” 8 seniorów (IRENA, KRYSTYNA, KRYSIA, STENIA, BOŻENKA, ZENEK, ANDRZEJ i STAŚ) z Grupy SŚzBbB (Senioralne Środy z Bulami bez Bólu) pod wodzą swojego trenera senioralnego zorganizowała TURNIEJ w bule w ramach DRUGIEJ INTEGRACYJNEJ WROCŁAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY 2023 na obiekcie Ślęzy. Po uroczystym otwarciu Olimpiady, niespodziewanie nasze stanowisko PETANKI w pierwszej kolejności odwiedziła grupa osób oficjalnych z Panem PREZYDENTEM i PRZEWODNICZAYM RADY MIASTA na czele, którzy rozegrali krótki mecz inauguracyjny zakończony wynikiem 1:3. Nie wynik był jednak najważniejszy ale dla nas zaangażowanych SENIORÓW był to olbrzymi wyraz wsparcia i szacunku dla naszej działalności przez władze naszego miasta. DZIĘKUJEMY. W rozpoczętym po tej niespodziewanej wizycie TURNIEJU uczestniczyło 20 drużyn dwuosobowych (dublety) łącznie 40 zawodników (z  7 wrocławskich szkół). Po ponad dwugodzinnej rywalizacji na czterech bulodromach (systemem pucharowym) w TURNIEJU zwyciężyły ZUZIA i BASIA ze SP nr44 (na zdjęciu z seniorami) przed Michałem i Dominikiem ze SP nr10 i Marcinem z Jakubem ze SP nr 98.

W dniu 21.09.2023r. (czwartek) przy jeszcze letniej pogodzie, 20-osobowa grupa seniorów (13 Pań i 7 Panów ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” na dzisiejszych zajęciach gościła 5-osobową grupą miłośników petanki ze SP 104 Wrocław ( Pani Małgorzata – nauczyciel, wychowawca i czwórka jej podopiecznych = JULIA, KAROLINA, ANASTAZJA i DAMIAN ), oraz wychowawczynie Panie Ola i Grażyna z piątką podopiecznych Stowarzyszenia „OSTOJA” na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami - MARYSIA,GOSIA, MACIEK, JACEK i PAWEŁ.
Kapitanami sześciu zintegrowanych drużyn zostały najbardziej zaangażowane seniorki SŚzBbB – STENIA, IRENKA,MIRKA, BOŻENKA, BASIA i JOLA. Po obowiązkowej rozgrzewce i odśpiewaniu ANASTAZJI urodzinowego STO LAT odbył się Turniej rozegrany systemem każdy z każdym, w którym zwyciężyła drużyna STENI z MARYSIĄ (Ostoja) i DAMIANEM (SP 104) BRAWO!!! przed drużyną MIRKI z ANASTAZJĄ (SP 104) i PAWŁEM (Ostoja) .

Po wczorajszym Turnieju Przygotowawczym (18 seniorek i seniorów), dzisiaj 20.09.2023r. przy pięknej letniej pogodzie, rozegraliśmy FINAŁOWY (wyżej punktowany) Dziewiąty Letni Turniejem „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju uczestniczyło 25 zawodników (17 seniorki i 8 seniorów) połączonych w 8 drużyn, oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego w tym redaktorka TVP3 Wrocław.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym. w dwu grupach i mecze o miejsca. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła znowu (BRAWO!) drużyna z PSIEGO POLA w tym samym składzie co na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach: IRENKA2, KRYSTYNA2 i EWA2 przed drużyną z BORKA i drużyną NOWEGO DWORU Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z nagrodami (ufundowanymi tym razem przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy) - DZIĘKUJEMY.

W dniu 13 września przy letniej pogodzie w ramach "Wrocławskich Dni Seniora" rozegraliśmy na Parku Południowym IV Senioralne Mistrzostwa Wrocławia w Petanque, czyli popularne "bule". W turnieju uczestniczyła rekordowa ilość zawodników 44 (33 seniorki i 11 seniorów), a także kilkudziesięciu spacerowiczów, którzy z uwagą obserwowali zawody. Oprócz sportowych emocji, czekały na seniorów także liczne gadżety i nagrody ufundowane przez Wrocławskie Centrum Seniora.

1 września to nie tylko początek szkoły ale także powrót naszych seniorów. Po zasłużonym urlopie, z pełną nową energią wracają na cotygodniowe spotkania z trenerami senioralnymi. Dla trenera Krzysztofa oprócz aktywności  fizycznej ważne są także aspekty psychiczne, takie jak wspólne przebywanie w grupie i dużo uśmiechu. Chętnych do wzięcia udziału trener Krzysztof serdecznie zaprasza na Sępolno i na ulicę Kasprowicza.

W dniu 13.09.2023r. przy letniej pogodzie w RAMACH WROCŁAWSKICH DNI SENIORA rozegraliśmy IV Senioralne Mistrzostwa Wrocławia w Petanque (BULE), który był zarazem Ósmym Letni Turniejem „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W turnieju uczestniczyła rekordowa ilość zawodników 44 (33 seniorki i 11 seniorów) oraz kilkanaścioro zainteresowanych PETANKĄ spacerowiczów Parku Południowego.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych, ale ze względu na olbrzymią frekwencję (aby wszyscy chętni mogli zagrać) musieliśmy tworzyć drużyny czteroosobowe (limit - 12 drużyn). Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca.
Jak zwykle była z nami również niezawodna telewizja SPORTGAME (DZIĘKUJEMY Kurt) – i nasze zmagania do obejrzenia na ich internetowej platformie.
Po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSIEGO POLA w składzie IRENKA2, KRYSTYNA2 i EWA3 przed pierwszą drużyną Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego (UTWUWr.) i drużyną NOWEGO DWORU. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z nagrodami (ufundowanymi przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora) dla wszystkich uczestników TURNIEJU, które uroczyście wręczał Dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora - DZIĘKUJEMY.