Blue Flower

Na zaproszenie Pani Dyrektor, Wychowawców i Podopiecznych placówki OSTOJA w dniu 29.09.2023r. (piątek) przy upalnej ale już jesiennej pogodzie, 7-osobowa grupa seniorów (STENIA, JOLA, BASIA,MIRUSIA, TADEUSZ, ZENEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” po dwóch wakacyjnych turniejach w Parku Południowym gościła na zajęciach i turnieju zintegrowanym w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „OSTOJA” we Wrocławiu przy ul. Stawowej 1A.
Nasze spotkanie z kadrą dydaktyczną i 6 podopiecznych (MARYSIA, RÓZYCZKA, WIESIEK, JACEK, MICHAŁ i PAWEŁ) tradycyjnie , jak ogłosił Jacek zaczęło się od sportowej rozgrzewki.
Przy olbrzymim zaangażowaniu 12 zawodników i aplauzie grupy kibiców turniej integracyjny odbył się w trzech konkurencjach PETANQUE (bule), MINI BOCCE i BOCCIA.

WYNIKI TURNIEJU
1. RÓZYCZKA i STENIA 3-5;
2. JACEK i JOLA 3-4;
PAWEŁ i MIRUSIA 3-4;
3. WIESIU i ZENEK 3-3;
4. MICHAŁ i BASIA 3–2;
5. MARYSIA i TADEUSZ 3-1.
Na zakończenie części sportowej w meczu drużyn sześcioosobowych OSTOJA pokonała SENIORÓW 3 : 2 i zrewanżowała się im za porażkę w Parku Południowym, w poprzednim spotkaniu integracyjnym.
Nie wynik był najważniejszy, ale to, że już po raz trzeci w dziejach Senioralnych Spotkań z Bulami bez Bólu zagraliśmy w składach mieszanych (zagraliśmy też mecze między sobą) z pełnym zadowoleniem wszystkich uczestników tej nowatorskiej, integracyjnej zabawy z dyscyplinami petanko-podobnymi.
Na zakończenie spotkania gospodarze zaprosili nas na smakowity, słodki, plenerowy poczęstunek, podczas którego wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami ufundowanymi przez Ostoję i Seniorów (Wrocławski Szkolny Związek Sportowy). DZIĘKUJEMY.
Po ponad dwugodzinnym spotkaniu - ŻAL SIĘ BYŁO ROZSTAWAĆ – ale planujemy jeszcze nie raz się spotkać w tym roku. DO ZOBACZENIA.