Blue Flower

Na ZAPROSZENIE TRENERA BOCCIE - Wojewódzkiego Zrzeszenia START w dniu 15.11.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 7-osobowa grupa seniorów (BASIA, WANDZIA, BOŻENKA, OLA2 , JACEK, JANEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczach zintegrowanych, w tętniącym życiem Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.

Nasze spotkanie z TRENEREM BOCCII - MIRKIEM i jego zawodnikami KAROLEM, GRZEŚKIEM i KRZYŚKIEM, którzy przygotowują się do paraolimpijskich Mistrzostw Polski, było emocjonującym wydarzeniem dla obu grup. Trenerzy przypomnieli seniorom boisko, zasady i sprzęt dyscypliny paraolimpijskiej BOCCIA – trochę inny niż w PETANQUE – ale przecież pochodzący z tego samego „korzenia” dyscyplin („petanko- podobnych” – tak jak i BOCCE).
Przy olbrzymim zaangażowaniu 9 zawodników (trzy drużyny) i ich trenerów odbył się trening i mecze (drużyn trzyosobowych) zakończone wynikami satysfakcjonującymi wszystkich uczestników i trenerów.
Nie wynik był jednak najważniejszy, ale to, że już po raz trzeci w dziejach Senioralnych Spotkań z Bulami bez Bólu zagraliśmy integracyjne zawody z pełnym zadowoleniem wszystkich uczestników tej nowatorskiej, integracyjnej zabawy z dyscyplinami „petanko-bulopodobnymi” (BOCCIA).
Po prawie 2-godzinnym spotkaniu - ŻAL SIĘ BYŁO ROZSTAWAĆ – ale planujemy z trenerem Mirkiem jeszcze w tym roku zorganizować Turniej Integracyjny (może znajdą się sponsorzy!?) z udziałem gospodarzy, naszych seniorów , podopiecznych Stowarzyszenia OSTOJA a może i innych grup?
Będzie to kolejny krok w integracji naszych środowisk, ale i okazja do świetnej zabawy (z kulami).
DZIĘKUJEMY za ZAPROSZENIE i DO ZOBACZENIA.