Blue Flower

W poniedziałek 18.12.2023 na kolejnych organizowanych w ramach Wrocławskiego Trenera Senioralnego Senioralnych VI Mistrzostwach Wrocławia w Bowlingu (łącznie 44 przedstawicieli naszej grupy Senioralnych Spotkań z bulami bez bólu, zasygnalizowała swój udział w Mistrzostwach, 2 miejscem KRYSI1 z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego i 3 miejscem STASIA z Gaju).
Po zakończeniu Mistrzostw w kawiarence odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych Seniorów, którzy zakończyli jesienny i całoroczny cykl „Senioralnych Śród z bulami bez bólu”(SŚzbbb). Dla przypomnienia, poszczególne klasyfikacje wyglądały następująco:

KLASYFIKACJA JESIENI 2023 ROKU
1. BASIA 47;
2. IRENKA2 44;
3. MIRUSIA 41
4. TERESA2 38
5. MARTA 37
6. MADZIA 29;
sklasyfikowano 39 seniorek i seniorów.

KLASYFIKACJA ŁĄCZNA 2023 ROKU (31 TURNIEJÓW)
1. IRENA2 172
2. STAŚ 155
3. ALA1 141
TERESA2 141
5. MIRKA 122
6. JOLA 117
sklasyfikowano 86 seniorek i seniorów.

Nagrodzenia pierwszych szóstek obu klasyfikacji dokonał osobiście Przewodniczący Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego w asyście trenera a zarazem propagatora PETANQUE (bul) w naszym mieście (od 5 lat – we wrocławskim Parku Południowym) w ramach Programu Wrocławski Trener Senioralny.
Poniżej krótkie podsumowanie naszej działalności w 2023 roku
W zajęciach i turniejach, które odbywały się w tym roku prawie 100 razy w Parku Południowym przy pomniku Fryderyka Chopina uczestniczyło ponad 2000 zawodników, a dołączając do tego liczne turnieje (między innymi Senioralne Mistrzostwa Wrocławia w bule – w ramach Wrocławskich Dni Seniora dla WCRS - 44 zawodników - rekord) propagowanie dyscyplin na różnych wrocławskich (Pergola, Grabiszyn, Różanka, Park Tysiąclecia dla SPARTAN, na Grobli ….) i okolicy (np. Iwiny) festynach, zajęciach integracyjnych z osobami z niepełnosprawnymi czy Olimpiadzie Integracyjnej (Kłokoczyce, Ślęza) nauka dyscyplin bulopodobnych osób z niepełnosprawnościami na dolnośląskim XIV Turnieju Piłkarskim TURGOL 2023 innych otwartych imprezach daje pokaźną liczbę ponad 3000 uczestników - JEST SIĘ KIM i CZYM POCHWALIĆ!
Wszystko to wypracowała wąska grupa Wrocławskich SENIORÓW - Basia i Stasiu z Gaju, Stenia (laureatka Konkursu wrocławska Życzliwa Seniorka) z mężem Zenkiem z „Twierdzy Nowy Dworu” ( jak mawia Zenek) , Ola, Jacek i Janek z Krzyków, czy Irenka ze swoją paczką z Psiego Pola (Krysie, Renata i Ewa) – BARDZO WAM DZIĘKUJE - bez WAS nic bym nie zdziałał. Dziękuję wszystkim, którzy zaszczycili obecnością moje zajęcia – BRAWO WY!
Na koniec trochę zdjęć z naszych zajęć – nazwałem je „CZTERY PORY ROKU”.
Wszystkim życzę tradycyjnie Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2024 Roku.
Do zobaczenia na bulodromach już w przyszłym roku.