Blue Flower

Ivan Ramljak nie jest już zawodnikiem Śląska Wrocław. Klub nie zdecydował się na wykorzystanie zawartej w kontrakcie możliwości przedłużenia umowy o kolejny rok.

Decyzja podyktowana jest przede wszystkim trwającymi negocjacjami z potencjalnymi trenerami, którzy chcą mieć decydujący głos przy wyborze zagranicznych zawodników na nadchodzący sezon. Tym samym klub zrezygnował z możliwości automatycznego przedłużenia kontraktu z Ivanem Ramljakiem o kolejny rok, co oczywiście nie wyklucza możliwości ponownej współpracy z zawodnikiem w mniej lub bardziej odległej przyszłości.

Chorwat dołączył do wrocławskiego zespołu w 2020 roku. Przez trzy lata w koszulce WKS-u wystąpił w 111 spotkaniach na polskich parkietach oraz w 23 meczach 7DAYS EuroCup. Z Trójkolorowymi zdobył trzy medale mistrzostw Polski, dwukrotnie został wybrany także najlepszym obrońcą ligi. To właśnie za świetną grę w defensywie i boiskową inteligencję cenili go kibice i obserwatorzy z Wrocławia. W ostatnim sezonie Ivan pełnił funkcję kapitana drużyny WKS-u.

– Dziękuję wszystkim w klubie za trzy lata spędzone we Wrocławiu, to była niesamowita przygoda. Kibice wspierali nas podczas wszystkich domowych meczów i na wyjazdach w całej Polsce. Jestem za to bardzo wdzięczny – mówił Ramljak na spotkaniu kończącym sezon 2022/23.

„Ramo”, to była przyjemność oglądać Cię w akcji. Dziękujemy za trzy lata pełne emocji i sukcesów!