Blue Flower


Pomimo niskiej temperatury podopieczni trenerów Michała i Daniela ze Szkoły Podstawowej nr 50 nadal chętnie uczestniczą w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu. Na ostatnim treningu ćwiczyli oni podstawowe elementy zarówno piłki nożnej jak i siatkowej. Na zakończenie odbył się wyrównany mecz zakończony remisem rozegrany w dobrej atmosferze z zachowaniem zasad czystej gry.

W dniu 17 listopada na zaproszenia Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka odbyło się spotkanie w Sali Wielkiej w Starym Ratuszu, w trakcie którego Prezydent Wrocławia w obecności Radnych Miasta Wrocławia i Dyrektora Biura Sportu UM dziękował za zaangażowanie w pracy na rzecz dzieci, młodzieży i wrocławskich seniorów.
Osoby zaproszone zostały uhonorowane okolicznościowymi dyplomami. Tutaj galeria zdjęć ze spotkania.
W spotkaniu uczestniczyli

Dnia 14 Listopada na boisku Szkoły Podstawowej nr 93 przy ul. Niemcewicza odbył się IX Turniej piłki nożnej 6-osobowej w kategorii open z okazji Święta Niepodległości.
Do rywalizacji stanęło 6 zespołów:
1. Niemcewicza (trener Marcin Krupa, Oktawiusz Raczkowski)
2. Młode Wilki (trener Marcin Krupa, Oktawiusz Raczkowski)
3. Nadodrze (trener Mateusz Żyłka)
4. Nadodrze 2 (trener Mateusz Żyłka)
5. Trenerzy Osiedlowi (Marcin Krupa, Mateusz Żyłka, Grzegorz Kapica, Michał Ujma, Daniel Kasyan)
6. FC Różanka (trener Daniel Kasyan)

Wrocławscy trenerzy osiedlowi na sportowo uczcili Święto 11 listopada. Tak jak w ubiegłym roku  spotkaliśmy się na Wyspie Słodowej, gdzie przygotowaliśmy miasteczko sportowe., które bardzo licznie odwiedzane było przez młodych i starszych wrocławian (około 400 osób).
Całe wydarzenie odbywało się pod patronatem MCS Wrocław. Tutaj galeria zdjęć z wydarzenia.
 

Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych zajęciach z siatkówki z trenerem osiedlowym Piotrem Zalewski. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godzinach od 17.30 do 19.00 przy ulicy Morelowskiego 43.
Piotr Zalewski

W niedzielę 5-go listopada nasi trenerzy kolejny już raz w tym sezonie przygotowali na terenie stadionu Tarczyński Arena miasteczko sportowe. Tym razem Śląsk podejmował ŁKS Łódź. Trenerzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Chętni mogli skorzystać między innymi z : boisko do badmintona, bramkę celnościową, stoły do piłkarzyków, tarcze do darta, stanowisko do rzutu woreczkami oraz jeża ringo, tenis stołowy. Stanowiska były oblegane a kibice szczęśliwi z zakończonego w ostatniej minucie zwycięstwem 2:1 meczu.

W dniu 27.11. 2023 (poniedziałek) dziesięcioosobowa grupa seniorów z Senioralnych bul bez bólu, Programu Wrocławski Trener Senioralny - Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego kibicowała siatkarkom VOLLEY w hali Orbita w meczu z Mistrzyniami Polski ŁKS Łódź.
Niestety nasze dziewczyny przegrały 0 : 3 (20:25; 22:25; 22:25) ale mecz był ciekawy i emocjonujący.
Wraz z naszymi seniorami kibicował mający swoje święto JACEK ze Stowarzyszenia OSTOJA, który prężnie działa w KLUBIE KIBICA VOLLEY, a grał już z nami wielokrotnie na TURNIEJACH INTEGRACYJNYCH – BRAWO JACEK- do zobaczenia na bulodromie.
Odwiedziła też nas maskotka Volleyka (na zdjęciach). Wszyscy lgną do Naszej STENI, laureatki wrocławskiego konkursu ŻYCZLIWA SENIORKA (dla nas najżyczliwsza).
Czekamy na następny mecz z UNI Opole (może tym razem zwycięski). DO ZOBACZENIA znowu w wrocławskiej hali ORBITA.

W dniu 27.11.2023r. (poniedziałek) w ramach Programu Wrocławski Trener Senioralny w godzinach porannych 55-osobowa grupa seniorów (w tym 21 z Senioralnych bul bez bólu) z całego Wrocławia, odbyła trening rzutowy przed VI MISTRZOSTWAMI SENIORÓW w KRĘGLE (Bowling – 18.12. 2023r – 9.15) we wrocławskim Sky Tower.
Ze względu na dostępność torów, ale przede wszystkim na znakomitą frekwencję seniorów musieliśmy z trenerem Mikołajem podzielić uczestników na dwie tury. Wszyscy jednak odbyli TRENING - pełną grę (20 rzutów) i zadowoleni wracali z nadzieją na jeszcze lepszych wyniki na Mistrzostwach.
Najlepszy wynik wśród SENIOREK 112pkt. zdobyła TERESA (z Krynickiej-GAJ) a wśród SENIORÓW – GRZEŚ 118pkt. (z Skwierzyńskiej – GAJOWICE). Pozostałe wyniki na załączonych zdjęciach. Tutaj galeria zdjęć.
Dzisiaj jeszcze kibicujemy naszym siatkarkom VOLLEY w meczu z mistrzyniami Polski z łódzkiego ŁKS, a w środę (29.11. godz 11.00) ZAPRASZAM na kolejny Turniej Senioralne Środy z bulami bez bólu, jak zwykle w Parku Południowym przy pomniku F. Chopina. ZAPRASZAMY.

Na zaproszenie trenera BOCCIE - Wojewódzkiego Zrzeszenia START, w dniu 15.11.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 7-osobowa grupa seniorów (BASIA, WANDZIA, BOŻENKA, OLA2 , JACEK, JANEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu” (SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczach zintegrowanych, w tętniącym życiem Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.
Nasze spotkanie z trenerem BOCCII - Mirkiem i jego zawodnikami: Karolem, Grześkiem i Krzyśkiem, którzy przygotowują się do paraolimpijskich Mistrzostw Polski, było emocjonującym wydarzeniem dla obu grup.

Przy słonecznej jesiennej - listopadowej pogodzie i wspaniałej frekwencji 22-osobowa grupa (14 seniorek i 8 seniorów) z Senioralnych bul bez bólu dzisiaj tj. czwartek (16.11) rozegrała Towarzyski Turniej Listopadowy z Bulami bez Bólu. Był to turniej siedmiu drużyn trzyosobowych, rozegrany systemem każdy z każdym.
Turniej był bardzo wyrównany i po dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła drużyna JANKA w składzie z OLĄ2 i BOŻENKĄ, przed drużynami EWY1 i drużyną BASI – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Na ZAPROSZENIE TRENERA BOCCIE - Wojewódzkiego Zrzeszenia START w dniu 15.11.2023r. (środa) w godzinach późno popołudniowych 7-osobowa grupa seniorów (BASIA, WANDZIA, BOŻENKA, OLA2 , JACEK, JANEK i JANUSZ) z „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB) w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” gościła na zajęciach i meczach zintegrowanych, w tętniącym życiem Centrum Sportowym Wojewódzkiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych START we Wrocławiu przy ul. Rakietowej 33.

Po wczorajszym treningowym Turnieju, w którym zwyciężyła Basia Magda i Staś dzisiaj 15.11.2023r. pomimo fatalnej po całonocnych opadach nawierzchni parkowej (ale przy najczystszym powietrzu) jedenastoosobowa grupa najgorliwszych miłośników bul rozegrała Piąty Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym.
Po prawie 1,5 godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ZENKA z MIRUSIĄ i BASIĄ przed drużynami WANDY i STASIA . Mecze były zacięte, ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).
 

Przy już typowo jesiennej - listopadowej pogodzie 16-osobowa grupa seniorów z Senioralnych bul bez bólu dzisiaj tj. wtorek (14.11) rozegrała Towarzyski Turniej przygotowawczy do jutrzejszego V Jesiennego Turnieju Senioralne Środy z Bulami bez Bólu. Był to turniej nowatorski bo drużyn czteroosobowych (każda drużyna rzucała ośmioma kulami), rozegrany systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Kapitanami drużyn byli dzisiaj Panowie.
Turniej był bardzo wyrównany i po dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła drużyna STASIA w składzie z IRENKĄ, WANDZIĄ i JURKIEM przed drużynami TADEUSZA i drużyną JÓZKA i JANKA – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

W dniu 13.11. 2023 (poniedziałek) jedenastoosobowa grupa seniorów z Senioralnych bul bez bólu, Programu Wrocławski Trener Senioralny - Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego kibicowała siatkarkom VOLLEY w hali Orbita w meczu z Radomką Radom.
Nasze dziewczyny przegrały 1 : 3 (21:25; 24:26; 28:26, 17:21) ale mecz był ciekawy i emocjonujący.
Nasi SENIORZY są już przygotowani do kibicowania (27 listopada) naszym dziewczynom w jeszcze trudniejszym meczu z ŁKS - mistrzyniami Polski.
DO ZOBACZENIA znowu w wrocławskiej hali ORBITA.

W dniu 10-go listopada grupa seniorów w ramach programu Trener Senioralny wzięła udział w zwiedzaniu stadionu Tarczyński Arena oraz muzeum Śląska Wrocław.
Dzięki uprzejmości dyrekcji Stadionu mogliśmy podziwiać i zgłębiać tajniki obiektu w miejscach, które zwykle nie są dostępne dla kibiców. Odwiedziliśmy między innymi: szatnie zawodników, miejsce konferencji prasowych, mix zone, tunel prowadzący na boisko, ławkę rezerwowych.
Następnie mieliśmy możliwość podziwiać muzeum Sląska, gdzie wielu seniorów odnalazło wspomnienia wydarzeń, które mieli możliwość widzieć na własne oczy, co wywołało mnóstwo wzruszeń.
To była bardzo ciekawa i wartościowa wycieczka i miło spędzony czas.
Tutaj zdjęcia z wycieczki.

Po wczorajszym treningowym Turnieju w którym zwyciężyła Basia Magda i Staś dzisiaj 08.11.2023r. tradycyjnie w środę przy typowo jesiennej pogodzie rozegraliśmy Czwarty Jesienny Turniej „Senioralnych śród z bulami bez bólu”(SŚzBbB)”. W Turnieju uczestniczyło 25 zawodników (14 seniorek i 11 seniorów) połączonych w 8 drużyn, oraz kilkanaścioro zainteresowanych zawodami spacerowiczów Parku Południowego.
Turniej był turniejem drużyn trzyosobowych i rozegrany został systemem każdy z każdym w dwu grupach i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna dziewczyn z Psiego Pola IRENKA2, EWA3 i TERESA2 z Krzyków przed drużyną ALICJI i drużyną OLI2.
Mecze były zacięte (finał 6:5) ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej wesołej atmosferze i z słodkimi nagrodami na zakończenie (ufundowanymi przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy).
Turniej wizytował Dyrektor Programu Wrocławski Trener Senioralny, który zapoznał seniorów z planowanymi imprezami sportowymi do końca bieżącego roku, jak i z zamierzeniami na rok przyszły (2024) - wysłuchał również ciekawych propozycji i próśb naszych seniorów.

Przy pięknej słonecznej już listopadowej pogodzie 18-osobowa grupa seniorów z Senioralnych śród z Bulami bez Bólu dzisiaj tj. wtorek (07.11) rozegrała Towarzyski Turniej przygotowawczy do jutrzejszego IV Jesiennego Turnieju Senioralne Środy z Bulami bez Bólu. Był to turniej drużyn trzyosobowych, rozegrany systemem każdy z każdym. Kapitanami drużyn byli dzisiaj Panowie.
Po dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła (z kompletem zwycięstw) drużyna STASIA w składzie z BASIĄ i MAGDĄ przed drużynami TADEUSZA i drużyną JURKA – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Przy przepięknej już listopadowej pogodzie 20 osobowa grupa seniorów z Senioralnych śród z Bulami bez Bólu dzisiaj tj. czwartek (02.11) rozegrała Towarzyski Turniej. Był to turniej drużyn trzyosobowych, rozegrany systemem każdy z każdym. Po dwugodzinnych zmaganiach zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie OLA, ALA i MAGDA przed drużyną ZENKA i drużyną BASI – BRAWO. Mecze były zacięte ale wszystko obyło się tradycyjnie bez bólu w przyjemnej i wesołej atmosferze.

Duma z koszykarskiego Śląska Wrocław. Ósme zwycięstwo z rzędu, wspaniały doping i wygrana Śląska w dogrywce. Trener osiedlowy po raz kolejny wraz z rodzinami aktywnie uczestniczył w kibicowaniu.
 

Podczas meczu ligowego Śląsk - Legia dopisała frekwencja. Dużo młodych wrocławian odwiedziło miasteczko sportowe WSZS przygotowane przez trenerów osiedlowych w sektorze rodzinnym - przeszło 1000 osób. Teraz nastąpi przerwa w meczach ligowych aż do stycznia. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 15 listopada zakończył się turniej piłki nożnej z udziałem 6 zespół organizowany przez trenera osiedlowego Oktawiusza.

Jak każdego roku dzień 11 listopada WSZS wspólnie z trenerami osiedlowi i senioralnymi przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych dla mieszkańców Wrocławia. Spotkaliśmy się na Wyspie Słodowej. W załączeniu realizacja zdjęciowa.

Jesienne treningi z trenerem osiedlowym Mateuszem przy ul. Składowej cieszą się dużym zainteresowaniem. Tak jak co roku dzieci i młodzież mają możliwość korzystania z oświetlonego boiska, co pozwala na aktywność fizyczną nie tylko w godzinach popołudniowych.

We Wrocławiu pojawił się pierwszy śnieg a to oznacza że najwyższa pora korzystać z hali SP 3 ul. Bobrzej gdzie trener osiedlowy Łukasz Żymełka prowadzi zajęcia. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, a w szczególności gry zespołowe. Szczegóły u trenera Łukasza. Tutaj galeria zdjęć.

Pomimo zimowej pogody treningi osiedlowe przy SP 58 odbywają się  cały czas na sali gimnastycznej.  Dzięki programowi Trener Osiedlowy dzieci i młodzież ma możliwość aktywności fizycznej w sezonie zimowym.

Trener osiedlowy Łukasz Żymełka wraz z podopiecznymi hartuje kondycję podczas treningów na terenach zewnętrznych. Na okres zimowy zajęcia prowadzone będą na hali SP 3 ul. Bobrza

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z trenerami osiedlowymi i senioralnymi uczcił dzień Święta Niepodległości 11 listopada organizując na Placu Wolności festyn sportowo-rekreacyjny, który adresowany był do tych najmłodszych jak i najstarszych wrocławian.
Przy pięknej słonecznej pogodzie trenerzy przygotowali wiele atrakcji sportowo-rekreacyjnych, zostało wybudowane mini miasteczko sportowe, w którym każdy mógł coś znaleźć dla siebie.

Drugi dzień VII Turnieju z okazji Święta Niepodległości to zacięta rywalizacja o awans do rundy finałowej. Do rywalizacji stanęły 4 ekipy:
- SP 85 (trenerka Klaudia Wolna)
- Orły Żyłki (trener Mateusz Żyłka)
- Junior (trener Oktawiusz Raczkowski)
- Niemcewicza (trener Oktawiusz Raczkowski).

Pomimo niesprzyjającej pory dzieciaki chętnie uczestniczyły w zajęciach trenerki Oli. Po krótkiej rozgrzewce wszyscy wzięliśmy udział w konkursie rzutów karnych. Każdy miał oddać trzy strzały. Dla najlepszych zawodników będą przewidziane nagrody na kolejnych treningach:)

Na Nadodrzu wystartowała VII edycja Turnieju piłki nożnej 6-osobowej z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Do turnieju przystąpiło 7 zespołów pod opieką trenerów osiedlowych z różnych stron Wrocławia. W pierwszym dniu turnieju do rywalizacji stawiły się ekipy : 1. Soccer ( studenci )

Trenerzy osiedlowi już po raz kolejny organizowali atrakcje dla kibiców, którzy przyszli na mecz ligowy Śląsk - Jagiellonia. Na kilku stanowiskach przygotowali takie zajęcia jak: strzelanie z łuku, unihokej, mini piłka nożna, softball, rzuty do celu. Stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno przed meczem jak i w przerwie. Zapraszamy na kolejne mecze naszej drużyny. 

W minioną środę w Parku Południowym odbył się dziewiąty finał "Jesienny Turniej Senioralny - środy z Bulami Bez Bólu". Po 3 godzinach grania wszystko stało się jasne. Spośród ponad 200 uczestników w 11 turniejach pierwsze miejsce zajęła Krystyna2, drugie miejsce zajął Jerzy, a trzecie Irena2. Seniorzy zakończą sezon plenerowy w przyszłym tygodniu, w środę 30 listopada Turniejem "Masters Petanque", w którym uwzględnione zostaną wszystkie turnieje rozegrane w 2022 roku, czyli z edycji wiosennej, letniej i jesiennej.

W dniu 28.11 grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała już po raz drugi naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu piątej kolejki Tauron Ligi z drużyną ŁKS Commercecon Łódź. Dzięki operatywności naszego Dyrektora Programu P. Bogdana będziemy mogli już do końca sezonu 2022/23 (kwiecień 2023) kibicować naszym siatkarkom w TAURON LIDZE.
Niestety nasza drużyna przegrała 0:3 z obecnie najlepszą drużyną ligi, która w pięciu meczach nie straciła seta (a w pierwszym secie było blisko NIESTETY przegraliśmy 24:26) Cała dziesiątka zadowolona z udanego wieczoru i kolejnego spotkania z SUPERVOLEJKĄ (zdjęcie) już szykuje się na kolejny mecz z UNI Opole (czwartek 08.12 godz 21).

W dniu 23.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował DZIEWIĄTY FINAŁOWY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB), turniej drużynowy a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 21 zawodników (14 seniorek i 7 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy ładnej listopadowej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna WŁADKA z MIRKĄ przed drużyną TADEUSZA i drużyną IRENY2.

W dniu 16.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował ÓSMY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB), turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 24 zawodników (16 seniorek i 8 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy typowo listopadowej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyła drużyna ANTONIEGO z JÓZEFINĄ i JANUSZEM przed drużyną JERZEGO i WŁADKA.

W dniu 12.11.2022r grupa seniorów z Senioralnych Śród z Bulami bez Bólu z Programu Wrocławski Trener Senioralny kibicowała naszej drużynie VOLLEY Wrocław w meczu trzeciej kolejki Tauron Ligi z drużyną STALI Bielsko.
Niestety nasza drużyna po pięciosetowej walce przegrała 2:3 a jedyną seniorką w miarę zadowoloną z wyniku była Mirusia, której najbliższa Rodzina mieszka w Bielsku-Białej (i pierwsza dowiedziała się o zwycięstwie bielskiej drużyny). Pomimo minimalnej porażki naszej drużyny cała senioralna dwunastka zadowolona z udanego sobotniego wieczoru i spotkania z SUPERVOLEJKĄ (zdjęcie) wróciła do swoich domów.

W dniu 09.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” zorganizował SIÓDMY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU (SŚzBbB) ,turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym w dwóch grupach play off i mecze o miejsca. Uczestniczyło 8 zespołów łącznie 26 zawodników (17 seniorek i 9 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy pięknej jesiennej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna JUBILATA STASIA (efektowny prezent - odśpiewano mu tradycyjne STO LAT) z EWĄ1i RENATĄ przed drużyną WŁADKA i drużyną BOGUSIA.

W dniu 05.11. 2022r. (sobota) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” razem z  Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora, zorganizowały już po raz czwarty Mistrzostwa Wrocławia seniorów w bule dublety 2022. Jest to turniej drużyn dwuosobowych rozgrywany systemem każdy z każdym, w którym uczestniczyło 8 zespołów z miasta Wrocławia i okolic. Pomimo niezbyt sprzyjającej  jesiennej pogody, „nieprzemakalni” seniorzy rozegrali swoje kolejne Mistrzostwa. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyły drużyny z Psiego Pola.

W dniu 05.11. 2022r. (sobota) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowały już po raz czwarty MISTRZOSTWA WROCŁAWIA SENIORÓW W BULE (PETANUE) 2022 = duety - turniej drużyn dwuosobowych rozegrany systemem każdy z każdym, uczestniczyło 8 zespołów całego Wrocławia i okolic.
Pomimo niezbyt sprzyjającej (całonocny deszcz) typowo jesiennej pogodzie „nieprzemakalni” seniorzy rozegrali swoje kolejne Mistrzostwa. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji zwyciężyły drużyny z PSIEGO POLA, które w pokonanym polu zostawiły KRZYKI i Fabryczną oraz pozostałe drużyny.

WYNIKI IV SENIORALNYCH MISTRZOSTW WROCŁAWIA 2022 (dublety)

W dniu 02.11. 2022r. (środa) Wrocławski Szkolny Związek Sportowy w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” odbył się SZÓSTY JESIENNY TURNIEJ SENIORALNE ŚRODY Z BULAMI BEZ BÓLU, turniej drużyn trzyosobowych (triplety) a rozegrany systemem każdy z każdym. Uczestniczyło 7 zespołów łącznie 23 zawodników (15 seniorek i 8 seniorów) z całego Wrocławia i okolic.
Przy pięknej jesiennej pogodzie po prawie 3-godzinnej rywalizacji bez porażki zwyciężyła drużyna Mirki z Irenką1 i Jurkiem przed drużyną Irenki2 z Psiego Pola i drużyną Stasia z Krzyków.

W dniu 24.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIESIĄTY FINAŁOWY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB).
W turnieju drużyn trzyosobowych wystartowało osiemnaścioro seniorek i seniorów przy prawie takiej samej grupie kibiców. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym i należały do najbardziej wyrównanych w całym cyklu (nie było żadnej drużyny z wszystkimi zwycięstwami a drużyny od 3-6 miejsca zdobyły tę samą ilość zwycięstw - 2).
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Trzeciego wieku Uniwersytetu Wrocławskiego (w składzie Ala, Ola, Marta) przed drużyną Przedmieścia i Psiego Pola1. Zwycięzcy jak zwykle zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 17.11.2021r. w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny” w Parku Południowym odbył się DZIEWIĄTY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB).
W turnieju singlowym wystartowało ośmioro seniorek i seniorów. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w dwóch grupach, play-off i mecze o miejsca.
Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu ale już przy typowo jesiennej pogodzie, zwyciężył Zygmunt przed Januszem , Alą i Olą. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

Miło nam poinformować, że w dniu 17 listopada zainaugurowaliśmy zajęcia dla seniorów - uczestników programu Trener Senioralny  z nowej dyscypliny sportowej bilard z udziałem 12 osób.
Zajęcia odbywają się w każdą środę  w godzinach 18 - 20 w sali bilardowej Liceum Ogólnokształcącego nr XIV.
Zapisy na zajęcia do każdego poniedziałku u trenera senioralnego Grzegorza Ulańczyka  tel.663670008.
Tutaj galeria zdjęć z pierwszych zajęć.

W ramach wrocławskiego programu wspierania inicjatyw lokalnych- Mikrogranty, nasz trener senioralny Adam Omelan zaprasza seniorów na plenerowe spotkanie rekreacyjne w Parku Południowym w dwóch terminach 20 i 26.11 o godz. 11.
Podczas wydarzenia drużyna porusza się z kijami nordic walking odnajdując stacje z wolontariuszami oznaczone na mapie. Seniorzy wykonają zadania z zakresu ratownictwa medycznego, utrwalą wiedzę z zakresu zdrowego żywienia i poznają sporty całego życia. Na każdego uczestnika czeka woda, jabłuszko. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

W dniu 10.11.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  w Parku Południowym odbył się  ÓSMY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (JSŚzBbB). W turnieju wystartowało szesnaścioro seniorek i seniorów  (osiem drużyn dwuosobowych). Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy ładnej jesiennej  pogodzie zwyciężyła drużyna Irena2 z Krystyną2 przed Magdą i Januszem oraz Zygmuntem i Grażyną1. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.

W dniu 06.11.2021r. (sobota) , na bulodromach przy ul. Inflanckiej
w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”: Wrocławski Szkolny Związek Sportowy (WSZS), Wrocławskie Centrum Seniora (WCS) i Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Krzywoustego zorganizowały pierwsze Mistrzostwa Wrocławia seniorów w BULE drużyn trzyosobowych (TRIPLETY) .
W Mistrzostwach wystartowało trzydzieścioro seniorek i seniorów (dziesięć drużyn trzyosobowych) których dopingowało co najmniej tyleż kibiców .
Po przeprowadzonej przy muzyce przez Trener Karolinę ROZGRZEWCE KULACZY - rozegrano zawody w dwóch grupach systemem każdy z każdym następnie play-off i mecze o miejsca.
Po ponad 3 godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie, zwyciężyła drużyna
z ZAKRZOWA przed INFLANCKĄ i KRZYKAMI.
WYNIKI Pierwszych Mistrzostw WROCŁAWIA w BULE - TRIPLETY
1. ZAKRZÓW (Janek2, Kazik, Mariusz);
2. INFLANCKA (Teresa4; Andrzej2, Fryderyk)
3. KRZYKI (Marta; Antoni; Zygmunt);
4. POLESKA (Irena2,Krysia2,Tadeusz1);
5. KIEŁCZÓW (Krzysztof, Tadeusz2, Zenek);
6. U3WUWr (Ala, Krysia1,Ola);
7. BARTOSZOWICE (Beata, Hania, Janek1);
8. PRZEDMIEŚCIE (Ewa, Irena1, Staś);
9. WIELKA WYSPA (Alina, Iwona, Gosia);
10. LITEWSKA (Aurelia, Andrzej,Teresa5) .
Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani NAGRODAMI ufundowanymi przez WCS i WSZS i nikt nie wyjechał z Mistrzostw bez upominku. Dodatkowe nagrody otrzymali NAJSTARSZA SENIORKA i NAJSTARSZY SENIOR MISTRZOSTW.
Nad sprawnym przebiegiem MISTRZOSTW czuwali TRENERZY SENIORALNI – Karolina, Grzesiu i Janusz i Sędzia Główny Marian.
Pierwsze Mistrzostwa Wrocławia wszyscy uznali za imprezę UDANĄ
a telewizja SPORTGAME przygotowała z niej reportaż który będzie dostępny w internecie.
ZAPRASZAMY również na ÓSMY JESIENNY TURNIEJ JSŚzBbB który odbędzie się w środę (10.11) godz 11. Następne turnieje w ramach cyklu JESIENNEGO będą odbywały się systematycznie w każdą środę listopada w godzinach 11-13 w Parku Południowym (przy pomniku F. Chopina) w zależności od panujących obostrzeń i warunków pogodowych.
 

W dniu 06.11.2021r. (sobota) na bulodromach przy ul. Inflanckiej w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”:   Wrocławski Szkolny Związek Sportowy (WSZS), Wrocławskie Centrum Seniora (WCS) i Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Krzywoustego zorganizowały pierwsze Mistrzostwa Wrocławia seniorów w BULE drużyn trzyosobowych (TRIPLETY).

W Mistrzostwach wystartowało trzydzieścioro  seniorek i seniorów  (dziesięć drużyn trzyosobowych) którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców. Zawody rozegrano w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, następnie play-off i mecze o miejsca. Po ponad 3-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i przy typowo jesiennej ale słonecznej pogodzie, zwyciężyła drużyna z ZAKRZOWA przed INFLANCKĄ i KRZYKAMI.

WYNIKI Pierwszych Mistrzostw WROCŁAWIA w BULE - TRIPLETY

W dniu 03.11.2021r.  w ramach programu „Wrocławski Trener Senioralny”  w Parku Południowym odbył się  SIÓDMY TURNIEJ JESIENNY „Senioralne środy z bulami bez bólu” (SŚzBbB). W turnieju wystartowało dwanaścioro seniorek i seniorów  (sześć drużyn dwuosobowych), którym kibicowało co najmniej tyleż kibiców. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Po ponad 2-godzinnej rywalizacji w wesołej atmosferze i bez bólu oraz przy ładnej jesiennej  pogodzie, zwyciężyła drużyna Magdy z Teresą2 przed Martą i Antonim oraz Alą i Stasiem. Zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani słodyczami.